Planują koncert 30 km nad ziemią. Być może z udziałem publiczności

W świecie muzyki wielokrotnie starano się przekraczać granice. Koncerty odbywały się w najbardziej niestandardowych miejscach, ale pierwszy raz w historii pewien duet spróbuje zawiesić scenę kilkadziesiąt kilometrów nad ziemią. Przedsięwzięcie zaplanowano na 2024 rok.

Środowisko muzyczne zna wiele przypadków niestandardowych koncertów, jak występ Metalliki na Antarktydzie czy Grateful Dead w Gizie wśród piramid, ale przyszła pora, by zostawić życie na Ziemi i podbić także kosmos. Duet DJ-ów tworzących zespół The Chainsmokers postanowił jako pierwszy zagrać kilkadziesiąt kilometrów nad ziemią. Z propozycją wyszła firma World View, która zajmuje się organizacją i popularyzacją podróży kosmicznych.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybór był nieprzypadkowy

Przedstawiciel spółki Ryan Hartman twierdzi, że wybrał muzyków osobiście. Fanem The Chainsmokers jest jego młodszy syn. - Wiem z pierwszej ręki, że ich muzyka dociera do wielu pokoleń. Podoba mi się, z jaką pasją podchodzą do swojej muzyki i sztuki - skomentował Hartman. Muzycy znajdą się w specjalnej kapsule, która zostanie zawieszona 20 mil nad ziemią (ponad 30 kilometrów). Ta specyficzna forma sceny zostanie przymocowana do specjalnego balonu. Możliwe, że na pokładzie znajdzie się przestrzeń dla niewielkiej publiczności.

Zobacz wideo Co na tegorocznym OFF Festival?

Kapsuły World View, przeznaczone do celów turystycznych, są wyposażone w osiem miejsc dla pasażerów i dwa dla obsługi. Koszt rezerwacji jednego z nich to aż 50 tys. dolarów, wciąż jest to jednak jedna z najtańszych opcji w sektorze tzw. space tourismu. Konkurencją są m.in. SpaceX i Virgin Galactic. Czas trwania lotu wynosi od sześciu do dwunastu godzin.

Kosmos wyjątkowym źródłem inspiracji

Artyści twierdzą, że przedsięwzięcie jest dla nich spełnieniem marzeń.

Jesteśmy przekonani, że zarówno widok Ziemi, jak i przestrzeni kosmicznej będzie dla nas inspirujący. Chcemy później wykorzystać to doświadczenie w kreatywny sposób w naszej twórczości.

- skomentowali Andrew Taggart i Alex Pall. Według Hartmana będzie to więc pierwszy koncert w stratosferze. Lista utworów, które wykonają The Chainsmokers, nie jest jeszcze znana. Bardzo możliwe, że znajdzie się wśród nich pasujący tematycznie "High".

 

Kosmiczny koncert będzie oczywiście nagrywany. Realizacja pomysłu przewidziana jest na 2024 rok.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo
Więcej o: