Premiery filmowe na początku wakacji 2022

Początek wakacji to również czas premier w kinie. Prezentujemy filmy, które będą grane jako premiery w kinach w Polsce pod koniec czerwca oraz w lipcu. Szykuje się sporo nowości kinowych zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych. Sprawdzamy premiery kinowe 2022 [LATO 2022].

Nowości kinowe lipiec 2022

Premiery kinowe 2022 rozpieszczają miłośników filmu. W wakacje możemy liczyć na udane premiery dla dorosłych, ale też nowości kinowe dla dzieci. Sprawdzamy na co warto wybrać się do kina w wakacje.

Yang

Jake próbuje przywrócić do życia ukochanego towarzysza swojej córki i odkrywa, że android Yang ma swój sekretny dysk wspomnień. Polska premiera kinowa – 1 lipca 2022. 

Reżyseria: Kogonada

Gatunek: Dramat/ Sci-Fi

Produkcja: USA

Ennio

Dokument o legendarnym kompozytorze Ennio Morricone. Polska premiera kinowa – 6 lipca 2022. 

Reżyseria: Giuseppe Tornatore

Gatunek: Dokumentalny

Produkcja: Włochy/ Belgia/ Holandia/ Japonia

Thor: Miłość i grom

"Thor: Miłość i grom" wytwórni Marvel ukazuje Boga Piorunów w obliczu wyzwania, z jakim dotąd się nie zetknął - konieczności znalezienia wewnętrznego spokoju. Jednak na emeryturę nie pozwoli Thorowi przejść galaktyczny zabójca Gorr Rzeźnik Bóstw, pragnący wymordować wszystkich bogów. Aby się mu przeciwstawić, Thor wzywa na pomoc Królewską Walkirię, Korga oraz swoją byłą, Jane Foster, która - ku jego zdziwieniu - posługuje się jego magicznym młotem, Mjolnirem, nie gorzej niż on sam. Razem wyruszają w pełną niebezpieczeństw kosmiczną podróż, by rozwiązać zagadkę zemsty Rzeźnika Bóstw i powstrzymać go, zanim będzie za późno. Polska premiera kinowa – 8 lipca 2022. Disney+

Gatunek: Fantasy/ Przygodowy

Produkcja: USA

Powodzenia, Leo Grande

Nancy po śmierci pruderyjnego męża postanawia poznać, co straciła przez lata małżeństwa. Polska premiera kinowa – 15 lipca 2022. 

Reżyseria: Sophie Hyde

Gatunek: Komedia/ Dramat

Produkcja: Wielka Brytania 

Perswazje

Osiem lat temu Anne Elliot dała się przekonać, żeby nie wychodzić za przystojniaka z biednej rodziny. Czy gdy spotkają się znowu, znowu zrezygnuje z szansy na miłość? Polska premiera kinowa – 15 lipca 2022. 

Reżyseria: Carrie Cracknell

Gatunek: Kostiumowy/ Melodramat

Produkcja: USA 

Na chwilę, na zawsze

Pola (Martyna Byczkowska) jest u szczytu popularności – w wieku zaledwie 22 lat wypełnia sale na swoich koncertach i odnosi ogromne sukcesy w branży muzycznej. Pewnego dnia, po jednym ze swoich występów, dziewczyna pod wpływem alkoholu doprowadza do wypadku samochodowego. Aby wyciszyć sprawę, ojciec (Ireneusz Czop), a zarazem menadżer gwiazdy umieszcza ją w ośrodku terapii i leczenia uzależnień, gdzie piosenkarka zostaje zmuszona do pracy społecznej. Wkrótce poznaje tam Borysa (Paweł Domagała) – charyzmatycznego instruktora, słynącego z niekonwencjonalnych metod pracy. On również był kiedyś popularnym muzykiem, ale wpadł w pułapki wczesnej sławy. Mimo początkowej nieufności, para zbliża się do siebie dzięki wspólnej muzycznej pasji. Niestety na drodze rodzącego się uczucia stają skrywane tajemnice z przeszłości Borysa i wisząca na włosku kariera Poli. Czy dla dwójki osób, które tak wiele dzieli, jest szansa na szczęście i prawdziwą miłość? Premiera kinowa – 15 lipca 2022. 

Reżyseria: Piotr Trzaskalski 

Gatunek: Romans

Produkcja: Polska

A oni dalej grzeszą, dobry Boże!

40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią. Polska premiera kinowa – 22 lipca 2022. 

Reżyseria: Philippe de Chauveron 

Gatunek: Komedia 

Produkcja: Francja

Zbrodnie przyszłości 

W niedalekiej przyszłości ludzie doświadczają syndromu przyspieszonej ewolucji. Aby odnaleźć się w nowej, zdominowanej przez technologię rzeczywistości, muszą przekształcać nie tylko swoje umysły, ale także ciała, by nadążały za wymogami czasów. Głodni nowych, silniejszych bodźców coraz śmielej eksperymentują z cielesnością, przesuwając biologiczne granice własnej wytrzymałości. Ogromną popularność zyskują szokujące praktyki chirurgiczne polegające na wszczepianiu sobie nowych organów.

Polska premiera kinowa – 22 lipca 2022. 

Reżyseria: David Cronenberg 

Gatunek: Horror / Sci-Fi 

Produkcja: Kanada / Grecja / Francja / Wielka Brytania

Niewiniątka

Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miasteczka, gdzie poznaje rówieśników z sąsiedztwa i z czasem odkrywa, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź. Polska premiera kinowa – 29 lipca 2022. 

Reżyseria: Eskil Vogt 

Gatunek: Horror / Thriller

Produkcja: Norwegia / Finlandia / Dania / Szwecja / Francja / Wielka Brytania

Badman

Niespełniony aktor dostaje rolę superbohatera Badmana. Wskutek wypadku doznaje amnezji i naprawdę się za takowego uważa, sądząc, że ma do spełnienia ważną misję. Polska premiera kinowa – 29 lipca 2022. 

Reżyseria: Philippe Lacheau 

Gatunek: Komedia / Akcja

Produkcja: Francja

Zobacz wideo Dowiedz się więcej:

Nowości kinowe dla dzieci

Minionki: Wejście Gru

Minionki: Kevin, Stuart, Bob oraz Otto muszą ratować młodego Gru, który popadł w konflikt z grupą super złoczyńców znaną jako Vicious 6. Polska premiera kinowa – 1 lipca 2022. 

Reżyseria: Kyle Balda 

Gatunek: Animacja / Komedia / Przygodowy

Produkcja: USA

Pamiętniki Tatusia Muminka

Pełna ciepła, szczera, familijna animacja o wspaniałej, wciągającej każdego widza fabule, która rozgrywa się w Dolinie Muminków. Tata Muminka w barwnych opowieściach odtwarza swoje chłopięce lata. Na nowo przeżywa najbardziej niesamowite przygody. A wszystko to owiane jest pewną tęsknotą (która w końcu dotyka każdego z nas) za tym, co przeminęło bezpowrotnie. To opowieść o dzieciństwie i młodości Tatusia Muminka, a także o tym jak poznał Mamę Muminka. Polska premiera kinowa – 22 lipca 2022. 

Reżyseria: Ira Carpelan / Jakub Wroński 

Gatunek: Animacja / Familijny / Przygodowy

Produkcja: Finlandia / Polska

DC Liga Super-Pets

Superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi o tych samych supermocach. Ramię w ramię zwalczają przestępczość w Metropolis. Superman, razem z resztą Ligi Sprawiedliwości, zostaje jednak uprowadzony. Krypto musi przekonać naprędce zebraną grupę zwierzaków ze schroniska – Asa Bat-psa, świnkę zwisłobrzuchą PB, żółwia Mertona i wiewiórkę Chipa – do zapanowania nad własnymi, dopiero co odkrytymi mocami i pomocy w uratowaniu superbohaterów. Polska premiera kinowa – 29 lipca 2022. 

Reżyseria: Jared Stern 

Gatunek: Animacja / Familijny/Akcja / Sci-Fi/ 

Produkcja: USA

Zobacz też: "Orzeł. Ostatni patrol" - zwiastun nowego, polskiego filmu wojennego [PREMIERA, OBSADA]

Więcej o: