Kwiat Jabłoni i jego "Wolne Serca" na rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło Kwiat Jabłoni - jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia - do współpracy przy projekcie muzycznym upamiętniającym 78. rocznicę Powstania Warszawskiego. Efektem współpracy jest płyta oraz koncert. Album "Wolne serca" w wykonaniu zespołu Kwiat Jabłoni i Gości to niezwykłe wydarzenie i muzyczna opowieść o wolności, przygotowana z okazji obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania.

Warszawa od zawsze była stolicą wolności – to właśnie o nią walczyli Powstańcy Warszawscy w 1944 roku. 78 lat później Warszawa stała się silnym, dynamicznym i nowoczesnym miastem, którego mieszkańcy odważnie i twórczo korzystają z wolności, a przy tym pamiętają, z czym wiąże się jej utrata. Wydarzenia 2022 roku uświadomiły bowiem, że wolność, którą braliśmy za oczywistość, nie jest dana raz na zawsze.

Zobacz wideo 63 dni w 3 minuty. Tak wybuchało i upadało Powstanie Warszawskie [ANIMACJA]

Koncert i premiera płyty "Wolne serca" Kwiat Jabłoni i goście

"Wolne Serca" to dziesięć piosenek, które ukształtowały kilka pokoleń Polaków i łączy je jedno przesłanie – miłość do wolności. Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz wybrali najważniejsze dla nich polskie utwory opowiadające o wolności. Kwiat Jabłoni zaprosił do współpracy wspaniałych artystów: Igo, Jucho, Kasia Lins, Kuba Kawalec, Miuosh, Natalia Grosiak, Natalia Kukulska, Sanah.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Album pod tym znaczącym tytułem powstał z potrzeby serca – jak sami mówią Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz:

Chcemy stworzyć wraz z innymi muzykami album przypominający o tym, że wolność jest piękną wartością, która stanowi warunek szczęśliwego i godnego życia wszystkich ludzi.

Podczas premierowego występu w Parku Wolności przy Muzeum poznamy nowe aranżacje kompozycji, które ukształtowały kilka pokoleń Polaków. W każdej dekadzie piosenki te miały inną wymowę, definiowały odmienny moment naszej historii, jednak łączyło je przesłanie – umiłowanie wolności. W piątkowy wieczór 22 lipca oprócz Kwiatu Jabłoni usłyszymy wielu znakomitych gości.

Track lista prezentuje się następująco:

  • NIE, NIE, NIE – KWIAT JABŁONI 
  • WOLNE PTAKI – NATALIA KUKULSKA 
  • JUTRO MOŻEMY BYĆ SZCZĘŚLIWI – KASIA LINS 
  • ŚWIATŁA MIASTA – MIUOSH 
  • WARSZAWA, JA I TY – SANAH 
  • KLUS MITROH – IGO 
  • PŁACHTA NIEBA – JUCHO 
  • TRWAJ CHWILO, TRWAJ – NATALIA GROSIAK 
  • MÓWIĘ CI, ŻE – KWIAT JABŁONI 
  • NIE PYTAJ O POLSKĘ – KUBA KAWALEC 

Koncert zespołu Kwiat Jabłoni i gości odbędzie się 22 lipca o godz. 20.00 w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. Organizatorem koncertu i wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego. Dystrybutorem płyty jest wytwórnia Agora Muzyka. 

Album "Wolne serca" Kwiatu Jabłoni i Gości to kolejny projekt muzyczny Muzeum Powstania Warszawskiego, które wydało tak znakomite albumy, jak "Ocali nas Miłość" Zespołu Ørganek, "Astronomia poety. Baczyński" // Mela Koteluk & Kwadrofonik "Fogg – pieśniarz Warszawy" w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, "Jestem przestrzeń" Moniki Borzym, "Historie" Andrzeja Smolika, Natalii Grosiak i Miuosha czy "Placówka ’44" w wykonaniu zespołu Voo Voo i ich gości.

Pierwszy twórca alternatywny w Spotify

Wyjątkowy album i wyjątkowa oprawa poza premierą fizyczną, dystrybuowany cyfrowo przez Agora Digital Music, trafił do serwisu Spotify w wersji rozszerzonej o Storylines. W przypadku polskich wydawnictw funkcja jest zastosowana dopiero drugi raz.

Funkcja Storylines w Spotify może być traktowana jak przeniesienie do serwisu streamingowego książeczki z tradycyjnego wydania płyty, w rozszerzonej formie.  Dzięki Storylines do albumu :Kwiat Jabłoni i goście: Wolne serca" fani dowiedzą się o oryginalnych twórcach piosenek, które duet wybrał, o przebiegu współpracy z zaproszonymi gośćmi i przede wszystkim o artystycznych zamysłach i wizjach. 

To fascynująca okazja, by podczas odsłuchu płyty móc przenieść się myślami do studia nagraniowego, zobaczyć niepublikowane wcześniej zdjęcia i grafiki, a tym samym jeszcze lepiej poczuć niezwykłą atmosferę tej unikalnej płyty. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: