Koncert Maty w Krakowie przełożony. Burza uszkodziła scenę i sprzęt, konieczna była ewakuacja

Koncert Maty w Krakowie zakłóciła pogoda. Burza uszkodziła scenę i sprzęt, a fanów rapera ewakuowano. "Wszyscy są bezpieczni" - podali organizatorzy wydarzenia, którzy poinformowali, że koncert został przełożony na niedzielę.
Zobacz wideo Popkultura odc. 120

W sobotę nad woj. małopolskim przeszły silne burze z gradem. W Krakowie nawałnica spowodowała szkody - doszło do podtopień, połamane zostały drzewa. Pogoda zakłóciła też koncert Maty, o czym sam raper poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jak przekazał, burza uszkodziła scenę i sprzęt.

Koncert Maty przełożony na niedzielę

Konieczne było podjęcie decyzji o ewakuacji osób, które miały wziąć udział w wydarzeniu. "Raz jeszcze dziękujemy za sprawną ewakuację i stosowanie się do poleceń ochrony. Najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Jednakże możliwości techniczne nie pozwalają na realizację wydarzenia. Zespół MATA TOUR jest gotowy do zagrania koncertu jutro, a wszystkie pracujące przy wydarzeniu osoby intensywnie pracują nad jego jutrzejszą realizacją" - poinformowała agencja SOLD OUT.

"Tym samym koncert zostaje przeniesiony na jutro, tj. niedzielę 24 lipca. Miejsce i harmonogram wydarzenia nie ulegają zmianie. Mamy nadzieję, że zatrzymacie bilety, które zachowują ważność i zobaczymy się jutro pod sceną! Jednocześnie informujemy, że zeskanowane dzisiaj bilety będzie można wykorzystać jutro" - dodano.

***

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało, że w sobotę wskutek burz zginęła jedna osoba. Z kolei 409 osób zostało ewakuowanych z obozów harcerskich, a ponad 36 tys. osób pozostaje bez dostaw energii elektrycznej.

Więcej o: