"Dawno powinnam". Marta Burdynowicz z pierwszym singlem po wygranej w "The Voice of Poland"

Marta Burdynowicz, zwyciężczyni XII edycji "Voice of Poland", długo kazała na siebie czekać - wreszcie ukazał się jej pierwszy po programie singiel. - "Dawno powinnam" to bardzo uniwersalna piosenka, dla wszystkich, którzy wreszcie odkryli w sobie siłę i zdecydowali się na zmiany - mówi wokalistka. - To najbardziej pozytywna strona końca - czyli początek nowej drogi!

Szersza publiczność poznała Martę Budrynowicz w telewizyjnym show, ale miłośnicy musicali wiedzą, że to nie "Voice of Poland" odkrył ją dla świata muzyki. Skromna i pracowita wokalistka podchodzi z dystansem do popularności - kazała na siebie czekać, ale nareszcie jest, i to z prawdziwym radiowym utworem, idealnym na lato.

Zobacz wideo OFF Festival otworzą wyjątkowe koncerty. Muzyką rozbrzmi m.in. willa Kilara

Zwyciężczyni "The Voice of Poland" prezentuje pierwszy singiel

Marta Burdynowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego na specjalizacji musicalowej. To aktorka teatralna, filmowa, a także dubbingowa. Laureatka wielu konkursów piosenki i solistka koncertów musicalowych i rozrywkowych na terenie całej Polski, m.in. Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams, Festiwali Muzyki Filmowej w Krakowie, koncertów w Filharmonii Opolskiej, Bałtyckiej czy w Teatrze Polskim w Warszawie. Piosenka "Dawno powinnam" otwiera dla niej nowy etap kariery.

 

Warto dodać, że na ekrany kin trafił właśnie film Piotra Trzaskalskiego "Na chwilę, na zawsze" z Pawłem Domagałą i Olafem Lubaszenko w rolach głównych. Marta Budrynowicz gra tam siostrę Teresę i śpiewa. Jej wokal będzie można usłyszeć jeszcze w lipcu na Festiwalu im. Pawła Królikowskiego w Kudowie Zdroju, w sierpniu na Festiwalu Carpathia w repertuarze Anny Jantar, na Festiwalu Kultury Alternatywnej w Częstochowie oraz na Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej w Sopocie.

Od września Burdynowicz wraca na deski teatrów i wystąpi w takich spektaklach jak: "Wersja koncertowa musicalu Piloci" (Teatr Muzyczny ROMA), "Mistrz i Małgorzata" (Teatr Muzyczny w Gdyni) oraz "Hairspray" (Teatr RAMPA w Warszawie). Warto też wybrać się na "Rapsodię z Demonem" , "Dla ciebie śpiewałem" - spektakl muzyczny z piosenkami Bodo (Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie), "Company" (Warszawska Opera Kameralna) czy "Zakonnicę w przebraniu" (Teatr Muzyczny w Poznaniu).

Więcej o: