"Tęsknię za tobą". Producent Amy Winehouse podzielił się nagraniem, które przed śmiercią zostawiła mu na skrzynce

Producent Salaam Remi pracował z Amy Winehouse od 2003 roku, kiedy to wydała swoją debiutancką płytę "Frank". Z okazji 11. rocznicy śmierci piosenkarki udostępnił w sieci nagranie ze swojej poczty głosowej, które piosenkarka nagrała przed śmiercią. Chciała, żeby do niej zadzwonił.

Kariera Amy Winehouse była fenomenem na skalę światową. Już jej debiutancki album stworzony na pograniczu soulu, jazzu i R&B, okazał się sporym sukcesem komercyjnym i cieszył się uznaniem krytyków muzycznych. Obdarzona charakterystycznym głosem - bardzo ekspresyjnym mezzosopranem - artystyka sama komponowała i pisała teksty piosenek, które odnosiły się do jej osobistych przeżyć. Dzięki drugiemu i ostatniemu krążkowi "Back to black" Winehouse została pierwszą brytyjską wokalistką, która wygrała pięć nagród Grammy. W 2011 roku to do niej (i do Beyonce) należał rekord największej liczby statuetek wygranych w jeden wieczór przez kobietę.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

OstatniE nagranie Amy Winehouse z poczty głosowej

Amy Winehouse zmagała się z problemami ze zdrowiem psychicznym oraz uzależnianiami. 23 lipca 2011 roku została znaleziona martwa w swoim domu w Londynie - przyczyną zgonu było zatrucie alkoholowe. Artystka miała zaledwie 27 lat.

Z okazji 11. rocznicy jej śmierci, producent Salaam Remi podzielił się na Instagramie dwoma nagraniami. Na pierwszym slajdzie umieścił kawałek teledysku "In My Bed", zaś na drugim znalazło się nagranie z poczty głosowej. Amy Winehouse mówi na nim:

Tęsknię za tobą,  zadzwoń do mnie, no dalej.
 

Następnie zaczęła śpiewać "Oddzwoń do mnie, jeśli tego nie zrobisz, nie wiem, co zrobić". Remi podpisał nagrania - "Tęsknię za Tobą mała siostro".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Amy Winehouse urodziła się 14 września w Londynie. Jej przodkowie byli polskimi i rosyjskimi Żydami, którzy wyemigrowali do Anglii - ich nazwisko pierwotnie brzmiało Weinhaus. W rodzinie z obU stron miała zawodowych muzyków jazzowych - przesiąkała tym klimatem od dziecka. Już w wieku 13-14 lat grała na gitarze. Podkradała najpierw instrument brata, potem dostała własny. Rok później zaczęła komponować własne piosenki.

W wieku 16 lat śpiewała już profesjonalnie razem z Bolsha Band, pracowała też jako dziennikarka World Entertainment News Network. Związała się następnie z National Youth Jazz Orchestra, gdzie w 2000 roku dostała tytuł "wyróżnionej wokalistki". Pierwszy kontrakt podpisała jeszcze w 2002 roku, niedługo potem nagrała kilka utworów, które zaowocowały umową z wytwórnią EMI. To wtedy poznała Salaama Remiego, z którym współpracowała już do końca swojej kariery.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: