Najpierw odwołał kilka koncertów, teraz całą trasę. Shawn Mendes o zdrowiu psychicznym: Muszę się uziemić

9 lipca Shawn Mendes zapowiedział, że z uwagi na problemy ze zdrowiem psychicznym jest zmuszony przełożyć koncerty zaplanowane na kilka kolejnych tygodni. Wbrew początkowym nadziejom stan 23-letniego wokalisty nie uległ poprawie - Mendes zdecydował się odwołać całą trasę koncertową, w której ramach miał odwiedzić Amerykę Północną i Europę.

"Jestem w trasie od 15. roku życia i szczerze mówiąc, zawsze trudno było mi żyć w pędzie, z dala od przyjaciół i rodziny. Po kilku latach spędzonych na miejscu czułem, że jestem gotowy, aby ponownie wskoczyć w koncertowanie, ale ta decyzja była przedwczesna. Ciężar i presja dogoniły mnie i dotarłem na skraj" - pisał kilka tygodni temu Shawn Mendes. W środę artysta opublikował kolejne oświadczenie, w którym przekazał fanom, że będzie potrzebować więcej czasu na dojście do siebie.

Zobacz wideo OFF Festival otworzą wyjątkowe koncerty. Muzyką rozbrzmi m.in. willa Kilara

Shawn Mendes: Wrócę, kiedy wystarczająco zadbam o siebie

"Rozpocząłem tę trasę podekscytowany tym, że po długiej przerwie spowodowanej pandemią w końcu wrócę do grania na żywo. W rzeczywistości wcale nie byłem gotowy na to, jak trudna będzie trasa po takim czasie. W trakcie rozmów z moim zespołem i pracy z niesamowitą grupą medyków stało się dla mnie jasne, że muszę poświęcić czas, którego nigdy nie znalazłem, na uziemienie się, żebym mógł wrócić silniejszy" - czytamy na profilach Shawna Mendesa w mediach społecznościowych.

"Mieliśmy nadzieję, że będziemy mogli ruszyć w trasę ponownie po tej bardzo potrzebnej przerwie, ale w tej chwili muszę uczynić moje zdrowie priorytetem numer jeden. To nie oznacza, że nie będę tworzył nowej muzyki; nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć was na koncertach w przyszłości" - wyjaśnia Mendes. "Wiem, że bardzo długo czekaliście na te występy i łamie mi to serce, że muszę wam to wszystko powiedzieć, ale obiecuję, że wrócę, kiedy tylko spędzę wystarczająco dużo czasu na powrocie do zdrowia. Kocham was i bardzo wam dziękuję, że jesteście ze mną" - dodaje wokalista.

Trasa Wonder World Tour ruszyła w Stanach Zjednoczonych pod koniec czerwca i miała potrwać do lata przyszłego roku. Koncertowe przystanki planowano w Ameryce Północnej i Europie - 19 i 20 czerwca 2023 roku Mendes miał zagrać w Krakowie.

Shawn Mendes to jeden z najpopularniejszych wokalistów i kompozytorów młodego popowego pokolenia. Kanadyjczyk, który zaczynał przygodę z muzyką na platformie Vine, może się pochwalić ponad 50 miliardami streamów na świecie oraz blisko 9 miliardami odtworzeń klipów na YouTube. W 2018 roku został umieszczony na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie według magazynu Time oraz otrzymał tytuł najbardziej wpływowego artysty i nastolatka na świecie na wszystkich platformach społecznościowych (według ROI Influencer Media).

W 2020 roku Mendes wydał czwartą płytę "Wonder", która debiutowała na 1. miejscu w USA. Wcześniej Mendes był nominowany do nagrody Grammy za utwór "Señorita", nagrany wspólnie z Camilą Cabello, a także za płytę "Shawn Mendes" i solowy singiel "In My Blood" (w kategorii piosenka roku). Ostatnia trasa Shawna Mendesa, podczas której w zaledwie kilka minut wyprzedał swój pierwszy stadion (Rogers Centre w rodzinnym Toronto), objęła ponad 100 koncertów w Europie i UK, Północnej i Południowej Ameryce, a także w Azji, Australii i Nowej Zelandii. Trasa, którą rozpoczął tego lata, ma zawitać również do Polski - 19 czerwca 2023 roku Mendes wystąpi w Tauron Arenie w Krakowie.

Więcej o: