Metallica po 36 latach ma teledysk do "Master of Puppets". Dzięki "Stranger things"

Serial "Stranger things" dał utworowi "Master of Puppets" drugie życie. Dzięki popularności, jaką zyskała piosenka, Metallica postanowiła, że powstanie teledysk. Po 36 latach od premiery!

Metallica podzieliła się z fanami oficjalnym teledyskiem, który jest animowany. Jego twórcą jest ILOVEDUST.

Metallica "Master of Puppets" - zobacz teledysk

Ośmioipółminutowy klip to tzw. lyric wideo, w którym pojawia się tekst piosenki. Oprócz tego widzimy mroczne obrazy, w tym dłoń sterującą linkami niczym lalkarz, ogromne krzyże czy latające gitary.

 

Dzięki temu, że w jednej z ważnych scen czwartej serii "Stranger things" bracia Duffer wykorzystali "Master of Puppets", tytułowy utwór z płyty z 1986 roku znowu jest na topie. Po raz pierwszy znalazł się m.in. na brytyjskiej liście przebojów UK40, a także w amerykańskim zestawieniu Billboardu. Kilka tygodni wcześniej "Running Up That Hill (A Deal with God)" Kate Bush, także wykorzystana w serialu Netfliksa, po latach zaczęła podbijać światowe rankingi.  

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Joseph Quinn jako Eddie Munson w 'Stranger things' Chłopak, którego historia była inspiracją dla postaci Eddiego, zabrał głos

Metallica tak komentowała wykorzystanie ich utworu w produkcji tuż po premierze:

Sposób, w jaki bracia Duffer wykorzystują muzykę w serialu 'Stranger Things', zawsze był na najwyższym poziomie. Dlatego wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, nie tylko dlatego, że 'Master of Puppets' pojawi się w serialu, ale również dlatego, że wokół piosenki zbudowano kluczową scenę. Końcowy rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.
Wszystko wykonano perfekcyjnie, tak bardzo, że niektórzy fani domyślili się, że chodzi o 'Master of Puppets', gdy obserwowali ruch palców Josepha Quinna jeszcze w trailerze. Czy to nie szalone? Jesteśmy tak istotną częścią historii Eddiego i znajdujemy się w doborowym towarzystwie na soundtracku. To niebywały zaszczyt.
Zobacz wideo

'Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves' - kadr ze zwiastuna "Dungeons & Dragons". Pierwszy widowiskowy zwiastun. Może rozbawić

Na razie nie wiadomo, kiedy premiera piątego sezonu "Stranger things", a tym bardziej, czy i jakie utwory czeka dzięki nowym odcinkom podobny los.

<<Reklama>> Ebooki "Stranger Things" są dostępne na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: