Nowa Kora w pośmiertnej nieskończoności. Michał Pepol oddaje hołd wielkiej artystce

28 lipca 2018 roku opuściła nas artystka totalna. Michał Pepol, autor płyty "Kora ?", w czwartą rocznicę śmierci Kory publikuje kolejny singiel pt. "Nirwana Kory", by uczcić pamięć artystki. Jak mówi Kamil Sipowicz, "Kora byłaby pewnie zaskoczona, a zarazem szczęśliwa, że jej twórczość została w tak szlachetny sposób wykorzystana. I że może na nowo żyć w pośmiertnej nieskończoności".

"Nirwana Kory" to sto procent Kory w Korze, sama Kora i tylko Kora. To przypadek, choć może zadziałała tu jakaś "hoża mojra", bo to ósmy utwór na płycie "Kora Nieskończoność", zbudowany z ośmiu utworów Maanamu. Zupełnie nieprzypadkowy jest tytuł nadchodzącego albumu "Kora ∞", którego premiera zaplanowana jest na 31 sierpnia.

Zobacz wideo OFF Festival otworzą wyjątkowe koncerty. Muzyką rozbrzmi m.in. willa Kilara

"Kora nieskończoność". Michał Pepol zapowiada premierę płyty nowym singlem

Do utworu "Nirwana Kory" powstał teledysk na podstawie nigdy niepublikowanych prywatnych nagrań wideo z wakacji w meksykańskim Cancun w latach 90., które udostępnił Kamil Sipowicz. Autorem klipu jest Paweł Bownik. "Nirwana" powstała poprzez połączenie wokali Kory z 24-śladowych taśm studyjnych do płyt "Klucz" i "Hotel Nirwana" zespołu Maanam z następujących piosenek: "Jeszcze jeden pocałunek", "Taczi tacz", "Mały człowieku", "Ty tęsknoto", "Mama (Najprościej żyje się w marzeniach)", "Chińskie morze", "Hotel Nirvana", "Mandragora" (© Kamiling).

 

"Nirwana Kory" to drugi po "KCKM" singiel zapowiadający album Michała Pepola, który będzie zawierać niewydane dotąd nagrania Kory Jackowskiej. Pepol - wiolonczelista, współzałożyciel Royal String Quartet, producent, autor muzyki teatralnej i, jak sam mówi, psychofan Kory - pokaże jej utwory w wersjach dotychczas nieznanych. Będą też piosenki zupełnie nowe, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Michał Pepol korzystał z archiwalnych materiałów fonograficznych, które otrzymał od Kamila Sipowicza. Płyta "Kora nieskończoność" ukaże się nakładem wydawnictwa Agora Muzyka. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: