Odwołał koncert w TVP, przesunął trasę przez pandemię. Sting w końcu wystąpi w Polsce

Fani Stinga czekają na występ artysty już od dwóch lat. Trasę "My Songs" przekładano dwukrotnie. W marcu zrezygnował także z udziału kontrowersyjnej gali Wiktorów transmitowanej przez TVP. Ostatecznie zagra jednak 30 lipca 2022 w Warszawie na Stadionie Narodowym PGE. Jakie utwory usłyszymy?

Już 30 lipca Sting, siedemnastokrotny zdobywca nagrody Grammy, niepokorny frontman The Police i spełniony artysta solowy, zagra w Warszawie. W 2020 roku miał wystąpić w Polsce w ramach trasy "My Songs", promującej album o tym samym tytule, podczas której wykonuje swoje największe przeboje. Rekompensatą za dwukrotnie przekładany koncert mógł być występ Stinga podczas gali Wiktorów 2022. Ta forma wsparcia Telewizji Polskiej poskutkowała falą burzliwych reakcji. Z apelem o odmówienie uczestnictwa w imprezie wyszli w mediach społecznościowych m.in. Maciej Orłoś i Mariusz Szczygieł. Sting faktycznie odwołał wystąpienie. Jako oficjalny podwód podano chęć skupienia się przez muzyka na promocji charytatywnego singla, a także na trasie koncertowej. To właśnie w jej ramach finalnie pojawi się w naszym kraju.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Trasa "My Songs" - jak wygląda setlista?

Organizator potwierdza, że fani muzyki Stinga mogą spodziewać się największych hitów z jego repertuaru. Mowa tu nie tylko o solowej twórczości, ale także kompozycjach z okresu działalności rozwiązanego w 2008 roku The Police. Uczestnicy koncertu usłyszą "Englishman in New York", "Fields of Gold", "Every Breath You Take", "Roxanne", "Message in the Bottle" czy znane z filmu "Leon Zawodowiec" "Shape of my Heart".

Artyście na scenie towarzyszyć będzie zespół profesjonalnych akompaniatorów w składzie: Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Rufus Miller (gitara), Kevon Webster (keyboard), Shane Sager (harmonijka). W chórkach zaśpiewają Melissa Musique i Gene Noble. Choć setlista przygotowana na potrzeby warszawskiego występu Stinga nie jest jeszcze znana, serwis Setlist.fm udostępnił uśrednione zestawienie wykonywanych podczas trasy utworów. Przygotowano je na podstawie dotychczas zagranych przez artystę koncertów. Jest prawdopodobne, że to właśnie te kompozycje fani usłyszą na Stadionie Narodowym za kilka dni.

 1. Message in the Bottle (utwór The Police)
 2. If I Ever Lose My Faith in You
 3. Englishman in New York
 4. If You Love Somebody Set Them Free
 5. Every Little Thing She Does Is Magic (utwór The Police)
 6. If It's Love
 7. Rushing Water
 8. Seven Days
 9. Brand New Day
 10. Fields of Gold
 11. Shape of My Heart
 12. Wrapped Around Your Finger (utwór The Police)
 13. Walking on the Moon (utwór The Police)
 14. So Lonely (utwór The Police)
 15. Roxanne (utwór The Police)
 16. Desert Rose
 17. Every Breath You Take (utwór The Police)

Bisy:

 1. King of Pain (utwór The Police)
 2. Fragile
 3. Next to You (utwór The Police)

Sting w Warszawie 2022 - szczegóły koncertu

Koncert Stinga w stolicy przekładano dwukrotnie: z 25 lipca 2020 oraz z 24 lipca 2021 na 30 lipca 2022 roku. Zakupione w poprzednich latach bilety zachowują ważność.

Ci, którzy jeszcze ich nie kupili, mają taką możliwość. Ceny wahają się od 170 zł za poszczególne sektory trybun do 670 zł za bilety premium. Najtańsze opcje nie są już niestety dostępne. Od 270 zł można je dostać poprzez serwisy LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.

Występ rozpocznie się o 17:30 na Stadionie Narodowym PGE. Trasa promuje płytę Stinga z 2019 roku, "My Songs", zawierającą reinterpretacje znanych przebojów. To dobra okazja, by usłyszeć je na żywo po latach w nowych aranżacjach.

Sting w 2003 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Sprzedał ponad 100 milionów płyt i udzielał się na albumach innych czołowych artystów, m.in. Dire Straits. Europejska część trasy "My Songs" rozpoczęła się 28 maja 2019 we Francji. Tam też się skończy - ostatnia data z przełożonego przez pandemię cyklu występów to koncert w Paryżu, 11 października 2022 roku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo
Więcej o: