25-lecie Ich Troje w Polsacie. Na scenie w Mrągowie pojawią się byłe i niedoszłe wokalistki grupy

Zespół Ich Troje reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji, nagrał utwory w kilku europejskich językach i choć większość słuchaczy zna go głównie z "Keine Grenzen", wydał aż 10 albumów studyjnych. Grupa jest częścią sceny muzycznej już 25 lat. Z tej okazji zagra specjalny koncert w Mrągowie, który pokaże Polsat. Nie zabraknie gości specjalnych.

Mrągowo jest gotowe na sierpniowy sezon koncertowy. Dzień po 6. Festiwalu Weselnych Przebojów stacja Polsat wyemituje rocznicowy koncert z okazji 25-lecia grupy Ich Troje. Zespół wystąpi 13 sierpnia w miejskim amfiteatrze nad jeziorem Czos. Na scenie pojawią się goście specjalni - rodzina, byli członkowie i gwiazdy.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Muzyczne połączenie pokoleń, czyli dzieci Wiśniewskiego na scenie z Ich Troje

Artyści potwierdzili, że razem z nimi wystąpią dzieci Michała Wiśniewskiego. Rodzina muzykuje wspólnie od lat. Etiennette Wiśniewska stworzyła z tatą duet, wykonując utwór "Jest tak, czyli rozmowa ojca z córką", a prywatnie - również wizerunkowo - inspiruje się k-popem. Syn Xavier próbuje sił jako raper. Pod pseudonimem xavier., a wcześniej wisniv, aktywnie publikuje beaty na swoim kanale na YouTubie. "Bies" miał premierę w tym roku, zaledwie dwa miesiące temu. Nie ujawniono, które kompozycje Ich Troje wykonają rodzinnie z zespołem 13 sierpnia.

 

Zespół jest znany z licznych zmian wokalistek. Przez 25 lat historii grupy śpiewało w niej ich aż siedem. Obecnie to stanowisko zajmuje Anna Świątczak, współpracująca z Ich Troje już w latach 2003-2010, która wróciła do składu w 2020 roku. W Mrągowie gościnnie pojawi się również Justyna Majkowska, czyli druga wokalistka zespołu. To właśnie z nią nagrali album "Ad. 4", który uzyskał status diamentowej płyty. Znalazł się na niej znany singiel "Powiedz". Z Majkowską jako wokalistką reprezentowali także Polskę podczas konkursu Eurowizji i zdobyli Grand Prix podczas 24. Festiwalu Krajów Nadbałtyckich. 

 

Nie tylko byłe, ale też niedoszłe wokalistki

U boku Ich Troje wystąpi również Doda. W tym roku pojawiły się doniesienia, że rozważano wybór Rabczewskiej na nową wokalistkę grupy, współpraca nie doszła jednak do skutku. - Pozabijalibyśmy się - skomentowała w jednym z wywiadów sama zainteresowana. Nie stanowiło to jednak przeszkody, by artystka pojawiła się w Mrągowie jako gość specjalny.

Michał Wiśniewski wziął udział w jubileuszowym koncercie Dody z okazji 20-lecia jej działalności, oboje wystąpili także razem na Polsat SuperHit Festiwalu w Sopocie. Planowany, wspólny występ w sierpniu nie powinien więc zaskakiwać.

 

Ich Troje będzie promować nową płytę "Projekt X" wraz z singlem "Nie szukaj mnie". Wybór Telewizji Polsat jako stacji transmitującej wydarzenie to nie przypadek. Jest z nią powiązany Michał Wiśniewski, który pełni funkcję jurora w hitowym programie Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Planuje także stworzenie własnego reality show.

Koncert z okazji 25-lecia Ich Troje będzie można oglądać od godziny 20:00.

Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: