Groźny incydent na koncercie w Hongkongu. Telebim spadł na członków grupy Mirror

Seria koncertów hongkońskiego boysbandu Mirror została odwołana po poważnym wypadku, do którego doszło podczas występu grupy w czwartkową noc. Dwóch z dwunastu wykonawców zostało rannych po tym, jak gigantyczny ekran LED spadł z sufitu wprost na nich. Szokujący incydent został uchwycony na wideo.

Osoby, które zostały ranne, to tancerze boysbandu Mirror, który liczy sobie dwunastu członków. Jak podaje "Variety", czwartkowy koncert był częścią serii występów pod hasłem "MIRROR.WARE", które od 25 lipca odbywały się w hali Coliseum w Hong Kongu. Do 5 sierpnia Mirror mieli zagrać 12 koncertów, jednak po wypadku z czwartku pozostałe wydarzenia zostały odwołane. "MIRROR.WARE" była dla grupy Mirror debiutem we wspomnianym już Coliseum, czyli jednym z najważniejszych miejsc dla fanów Cantopopu.

Zobacz wideo OFF Festival otworzą wyjątkowe koncerty. Muzyką rozbrzmi m.in. willa Kilara

Wypadek na koncercie w Hongkongu. Uwaga: drastyczne treści, nieprzeznaczone dla najmłodszych czytelników

Do wypadku doszło w trakcie utworu wykonywanego przez całą grupę. W pewnej chwili gigantyczny ekran LED zawieszony nad sceną nagle spadł i uderzył w dwóch tancerzy, którzy stali bezpośrednio pod nim. Mężczyźni zostali powaleni na ziemię i wydawało się, że stracili przytomność; obydwu przewieziono do szpitala. Według informacji "Variety" jeden z członków grupy został uderzony w głowę, ale jego stan jest stabilny; drugi z rannych podobno doznał ciężkiego urazu szyi. Poniższe drastyczne nagranie jest przeznaczone tylko dla dorosłych

 

Fani i znawcy branży potępili organizatorów koncertu za to, że nie poświęcili odpowiedniej uwagi i czasu na sprawdzenie miejsca i zlekceważyli bezpieczeństwo wykonawców. Do niepokojących sytuacji podczas "MIRROR.WARE" doszło już wcześniej - tuż przed rozpoczęciem serii koncertów jeden z tancerzy został kontuzjowany podczas próby. W trakcie drugiego spektaklu członek Mirror, Frankie Chan, spadł ze sceny, przemawiając do publiczności. Wielu widzów już na początku zauważyło, że scena nie jest dostatecznie przygotowana do występów.

Rząd Hongkongu zawiesił dalsze koncerty w Coliseum, dopóki scenografia i konstrukcje mechaniczne nie zostaną naprawione. Zapowiedziano też dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny wypadku.

StingOdwołał koncert w TVP, przesunął trasę przez pandemię. Sting w Polsce

Więcej o: