PRO8L3M i Sokół powtórzą World Tour. Polscy raperzy zagrają w czterech krajach Europy

Po trzech latach PRO8L3M i Sokół ponownie ruszają w trasę poza granice Polski. Podczas World Tour 2019 odwiedzili Stany Zjednoczone, w 2022 skupią się na Europie. W październiku i listopadzie zagrają sześć koncertów w czterech krajach: Anglii, Holandii, Norwegii i Szkocji. To jedyna okazja, by usłyszeć tegoroczne premiery.

Trasa World Tour z 2019 była pierwszym tego typu przedsięwzięciem w świecie rodzimego rapu. Według organizatorów, to pierwsza w historii trasa światowa produkowana z myślą o polskich artystach hip-hopowych. Po przerwie spowodowanej pandemią PRO8L3M i Sokół ponownie zagrają cykl koncertów pod tym samym szyldem. World Tour 2022 skupi się jednak wyłącznie na krajach europejskich.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

World Tour 2022 - które miasta odwiedzą raperzy?

Trasa wystartuje jesienią, 1 października 2022 w Anglii (w Londynie), a zakończy 12 listopada podczas większej imprezy w Holandii (Hip Hop Festival w Amsterdamie). W międzyczasie przewidziany jest jeszcze jeden angielski koncert w Leeds, w Irlandii (Dublin), w Szkocji (Glasgow) oraz w Norwegii (Oslo). Rozkład dat znajduje się poniżej:

  • 01.10.2022 – Londyn (Islington Assembly Hall)
  • 15.10.2022 – Oslo (Vulkan Arena)
  • 28.10.2022 – Leeds (THE WARDROBE)
  • 29.10.2022 – Glasgow (THE CLASSIC GRAND)
  • 04.11.2022 – Dublin (Button Factory)
  • 12.11.2022 – Amsterdam (Q-factory)

Plakatem promującym trasę podzielił się na Instagramie Wojtek Sokół. "Niebawem ruszamy po raz drugi z grupą @pro8l3m na tournee" - napisał pod postem cztery dni temu. Szczegóły poszczególnych koncertów znajdują się też w wyróżnionych Stories na profilu PRO8L3M. Plakat graficznie nawiązuje do poprzednika.

 

Zakup biletów jest możliwy poprzez lokalne strony, ale polscy fani mają też możliwość skorzystać z polskojęzycznej bilety24.uk, obsługującej wydarzenia w Wielkiej Brytanii. Dodatkowym ułatwieniem będzie też wybór zagranicznych wersji znanego Polakom serwisu Ticketmaster.

 

Co usłyszymy podczas World Tour 2022?

Poprzednia wersja World Tour skupiała się na promocji pierwszej po 20 latach solowej płyty Sokoła, "Wojtek Sokół". W setliście znalazły się też odświeżone wersje wcześniejszych, klasycznych kolaboracji. W 2022 europejska trasa promować będzie płytę "NIC" i będzie jedyną okazją w tym roku, by premierowo usłyszeć ten materiał na żywo. PRO8L3M zaprezentuje przekrój twórczości, wliczając m.in. płyty "Art Brut 2" i "Fight Club". Pełny skład artystów biorących udział w projekcie tworzą Sokół, Koras, DJ Kebs, Oskar i Steez. Podobnie, jak w przypadku World Tour 2019, podczas tegorocznej trasy ponownie będzie można liczyć na solidną oprawę wizualną.

Ci, którzy nie mogą wybrać się na zagraniczne koncerty lub są zainteresowani zobaczeniem składu jeszcze w te wakacje, mają taką możliwość podczas Lech Polish Hip Hop Festival na Plaży nad Wisłą w Płocku. Kilkudniowa impreza potrwa od 11 do 13 sierpnia, a bilety na poszczególne dni i kilkudniowe karnety są już w sprzedaży. Podczas wakacyjnej trasy PRO8L3M zagra też materiał z "Art Brut" 1 i 2 wraz z gośćmi specjalnymi. Najbliższy 12 sierpnia w Płocku.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo
Więcej o: