Pol'and'Rock Festival. Owsiak o PiS: "Jednego nie mogę wybaczyć, krew mnie zalewa". Chodzi o policję

Jerzy Owsiak we wtorek witał uczestników kolejnej edycji festiwalu Pol'and'Rock. Wcześniej udzielił wywiadu, w którym przyznał, że nie może wybaczyć rządowi Zjednoczonej Prawicy "niszczenia polskiej policji".

Pol'and'Rock Festival powraca po pandemicznej przerwie - w tradycyjnej formule, ale w nowym miejscu. Tłumy festiwalowiczów, stęsknionych za "woodstockowym" klimatem we wtorek o 15:00 rozpoczęły kilkudniową zabawę. Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP organizującej imprezę zdradził, co wyróżnia tę edycję na tle pozostałych. Krytykował też rządzących.

Przeczytaj więcej informacji o kulturze na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Owsiak do TVP: Możecie mówić o nas co chcecie. Nie jesteście moją telewizją

Jerzy Owsiak o słowach polityków PiS: Nikt już w to nie wierzy

Jerzy Owsiak opowiedział o tegorocznym festiwalu w rozmowie z Onet.pl. Przy okazji organizator Pol'andRock ponownie skrytykował rządzących. - Słyszymy od ludzi, którzy przewalają, gubią albo marnotrawią grube miliardy zł, jak prosto nam w oczy kłamią, że 2+2 to 22, a nie 4. Tylko że nikt już w to nie wierzy. Właśnie na to są wściekli ludzie, "żegnający" prezesa w Kórniku, choć nawet nie mogli się z nim przywitać, bo nie zostali wpuszczeni - stwierdził.

Z perspektywy organizatora największej takiej imprezy w Polsce Owsiak stwierdził też, że "jednego nie może darować tej władzy", a dokładnie "niszczenia polskiej policji". Szef WOŚP nawiązywał do sytuacji z Inowrocławia, gdzie policjanci zaatakowali protestujących.

- Policja z założenia ma chronić nas, obywateli, przed złoczyńcami. Tymczasem podczas tego zdarzenia w Inowrocławiu nic takiego nie miało miejsca. Nawet, gdyby ci protestujący byli agresywni (choć byli co najwyżej słownie), funkcjonariusz nie miał prawa tak reagować - stwierdził. 

Bo policjanci są od tego, żeby pilnować porządku, łamanego w sposób kryminogenny, a nie podejmować samemu działania o takim charakterze. Policjanci powinni ścigać piratów drogowych, by nie zabijali niewinnych obywateli.
Tymczasem krew mnie zalewa, kiedy widzę uzbrojonych po zęby funkcjonariuszy tej służby, konwojujących przedstawicieli władzy jadących siać propagandę. W takich sytuacjach politycy powinni sobie zorganizować wolontariuszy lub wynająć ochroniarzy, a nie używać służby mającej chronić obywateli przed przestępstwami

- dodał.

Pol'and'Rock Festival. Ta edycja jest wyjątkowa

Tegoroczna edycja odbywa się w nowym miejscu - na lotnisku Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Wstęp, jak zwykle, jest darmowy.

W tym roku na dużej i małej scenie wystąpi w sumie 42 wykonawców z Polski i zagranicy. Zagrają m.in. m.in.: Sztywny Pal Azji, Luxtorpeda, Kwiat Jabłoni, Gutek, Laura Cox, Voo Voo, Wolf Alice, Organek, House of Death i Dagadana. Festiwal ma zakończyć koncert Piotra Bukartyka.

Jerzy Owsiak zdradził też, że po raz pierwszy impreza nie ma statusu podwyższonego ryzyka. - Spełniamy wszystkie normy, dlatego policja wydała pozytywną opinię  - podkreślał.

***********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: