Na OFF Festivalu wystąpi całe grono polskich artystów tworzących w różnych gatunkach muzycznych. Na scenie pojawią się artyści hip-hopowi, popowi, tworzący muzykę elektroniczną, a nawet zespół metalowy.
Pierwszego dnia festiwalu (5 sierpnia) na scenie wystąpią:
Lordofon - to warszawski projekt, w skład którego wchodzą: raper Maciej Poreda i producent Michał Jurek. Muzyka, którą tworzą to mieszanka rapu, popu i gitarowej alternatywy. W 2020 roku wydali debiutancki album "Koło".
Jakub Skorupa - łączy alternatywne brzmienie z rapową narracją. Już pierwszy singel tego artysty - "Pociągi towarowe" świadczyły o tym, że na polskiej scenie muzycznej pojawił się songwritera o niespotykanej wrażliwości.
Frank Leen - to pseudonim Tobiasza Fryzowicza, producenta, gitarzysty i wokalisty tworzącego muzykę alternatywną. Współpracował ze Szczylem, Young Igim i Gedzem.
Jann - tworzy wysublimowany pop. Artysta zwrócił na siebie uwagę w 2020 roku, kiedy wydał singel "Do You Wanna Come Over?".
Ćpaj Stajl - to krakowski hip-hopowy projekt opowiadający o życiowych wzlotach i upadkach. Na płytach "Lato w Ghettcie", "Melodramat" i "Złoty strzał" rapują o Krakowie, którego nie znają przyjeżdżający do miasta turyści
Oysterboy - to pseudonim Piotra Kołodyńskiego, wokalisty grupy Terrific Sunday, który tworzy muzykę w nurcie indie.
Chair - to duet Huberta i Cura. "Nasza muzyka brzmi jak postpunk, ale nagrywamy i produkujemy ją w hip-hopowy sposób" - mówią o swojej muzyce.
Bałtyk - to projekt Michała Rutkowskiego, artysta tworzy muzykę postfolkową/avantpopową. Jego utwory, choć smutne są piękne. W swojej twórczości skupia się głównie wokół tematu samotności.
Youth Novels - to ambitny pop tworzony przez duet: Anię Babrakowską i Emila Nowaka. Ich muzykę mogliście słyszeć na festiwalach oraz w serialu "Pod powierzchnią".
Drugiego dnia festiwalu (6 sierpnia) zagrają:
Kacperczyk - to duet braci Kacperczyk, który łączą alternatywny pop z hip-hopem i indie rockiem. W utworze "Artyście z ASP" zaśpiewali: Niech puszczą to w Esce / Na OFFie i na Feście / I niech to leci wszędzie". To też nie dziwne, że w sobotę zagrają na scenie w Katowicach.
Oxford Drama - polski zespół electropopowy, w skład którego wchodzą Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka. W 2021 roku wydali swoją trzecią płytę "What’s the Deal with Time?".
Kwiaty - zespół z Trójmiasta, którego twórczość nawiązuje do polskiego bigbitu oraz brytyjskiego gitarowego grania z lat 80. i 90. Ich najpopularniejszym utworem jest "Koniec wakacji".
Polonia Disco - to działający od kilku lat kolektyw inspirują się muzyką disco polo. Jednym z projektów grupy było stworzenie albumu, który miał dodać słuchaczom otuchy w dobie pandemii.
Duchy - to dreampopowy duet Joanny Komorowskiej i Michała Szturomskiego. Duchy zadebiutowały w 2021 roku epką "Nocą widać lepiej", która miała być inspirowana filmami Davida Lyncha.
Róża - to zespół, który tworzy przyjemną muzykę, łatwo wpadającą w ucho. W 2022 roku wydali swój debiutancki album "Bu!" .
Gruzja - to bezkompromisowy zespół metalowy, który ma na swoim koncie trzy albumy.
Blokowisko - to postpankowy zespół nawiązujący do polskiej zimnej fali. Ich album "Płonie" został ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków.
Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
Trzeciego dnia festiwalu (7 sierpnia) na scenie pojawią się:
Bedeos - jeden z najpopularniejszych raperów na polskiej scenie muzycznej. Wydał dotychczas cztery studyjne albumy i współpracował m.in. z takimi twórcami jak: Taco Hemingway, Lanek, Białas czy Quebonafide.
Papa Dance gra "Poniżej Krytyki" - to kultowy już zespół synthpopowy, który powstał w 1984 r. W Katowicach zagrają utwory z albumu "Poniżej krytyki", na którym znalazły się takie utwory jak: "Nasza love tak się kręci jak" czy " Krótko trwa".
Waluś Kraksa Kryzys gra "Miłymłodyczlowiek" - to jeden z najciekawszych młodych artystów na polskiej scenie muzycznej. W 2021 roku wydał swój debiutancki album "Atak", na którym śpiewa o cierpieniu i miłości.
Kamil Hussein - to pochodzący z Lublina syn Syryjczyka i Polki oraz były kierowca Ubera. Teraz artysta tworzy muzykę na pograniczu popu i alternatywy. Wypuścił takie utwory jak: "Muszę iść tam sam" czy "Mandalę".
Dziarma - to polska artystka tworząca muzykę z pogranicza hip-hopu, popu oraz witch house. Dziarma a właściwie Agata Dziarmagowska swoją karierę zaczęła od wystąpień w programach typu talent show. W 2021 roku wydała swój debiutancki album "Dziarma".
Asthma - czyli pochodzący z Bieska-Białej Mateusz Wardyński, który rapuje o polityce i sprawach społecznych. W jego utworach słychać, że młody artysta inspiruje się oldschoolem.
Franek Warzywa i Młody Budda - to duet Franka Drażba z tajemniczym producentem Młodym Buddą. Ich muzyka jest abstrakcyjna i przepełniona humorem.
Midsommar - to zespół tworzący w duchu shoegaze'u i dream-popu. Grupa z Warszawy na scenie pojawia się od 2019 roku. Dotychczas wypuścili epkę "The Dream We Had".
Bogdan Sękalski - choć muzyka tworzona przez artystę jest lekka i chwytliwa to jego teksty odnoszą się do poważnych, często nieprzyjemnych spraw.
Ewa Sad - Ewa Sadowska tworzy muzykę na pograniczu psychodelicznego hip-hopu i duchologicznego lo-fi popu. Jest także członkinią kolektywu Polonia Disco oraz indiepopowego zespołu Sorja Morja.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina