OFF Festival Katowice 2022. Kogo zobaczymy na scenie? Lista polskich artystów

Po trzech latach przerwy w Katowicach ponownie odbędzie się OFF Festival. Oprócz zagranicznych wykonawców, na scenie wystąpią także nasi rodzimy artyści. Sprawdź, na czyj koncert warto się wybrać.

Na OFF Festivalu wystąpi całe grono polskich artystów tworzących w różnych gatunkach muzycznych. Na scenie pojawią się artyści hip-hopowi, popowi, tworzący muzykę elektroniczną, a nawet zespół metalowy. 

Zobacz wideo "Na tym festiwalu nie liczy się to, co się gada, tylko to, co się gra". Wywiad z Arturem Rojkiem

OFF Festival Katowice 2022. Kto zagra pierwszego dnia festiwalu? 

Pierwszego dnia festiwalu (5 sierpnia) na scenie wystąpią: 

Lordofon - to warszawski projekt, w skład którego wchodzą: raper Maciej Poreda i producent Michał Jurek. Muzyka, którą tworzą to mieszanka rapu, popu i gitarowej alternatywy. W 2020 roku wydali debiutancki album "Koło".

Jakub Skorupa - łączy alternatywne brzmienie z rapową narracją. Już pierwszy singel tego artysty - "Pociągi towarowe" świadczyły o tym, że na polskiej scenie muzycznej pojawił się songwritera o niespotykanej wrażliwości. 

Frank Leen - to pseudonim Tobiasza Fryzowicza, producenta, gitarzysty i wokalisty tworzącego muzykę alternatywną. Współpracował ze Szczylem, Young Igim i Gedzem. 

Jann - tworzy wysublimowany pop. Artysta zwrócił na siebie uwagę w 2020 roku, kiedy wydał singel "Do You Wanna Come Over?".

Ćpaj Stajl - to krakowski hip-hopowy projekt opowiadający o życiowych wzlotach i upadkach. Na płytach "Lato w Ghettcie", "Melodramat" i "Złoty strzał" rapują o Krakowie, którego nie znają przyjeżdżający do miasta turyści

Oysterboy - to pseudonim Piotra Kołodyńskiego, wokalisty grupy Terrific Sunday, który tworzy muzykę w nurcie indie

Chair - to duet Huberta i Cura.  "Nasza muzyka brzmi jak postpunk, ale nagrywamy i produkujemy ją w hip-hopowy sposób" - mówią o swojej muzyce. 

Bałtyk - to projekt Michała Rutkowskiego, artysta tworzy muzykę postfolkową/avantpopową. Jego utwory, choć smutne są piękne. W swojej twórczości skupia się głównie wokół tematu samotności. 

Youth Novels - to ambitny pop tworzony przez duet: Anię Babrakowską i Emila Nowaka. Ich muzykę mogliście słyszeć na festiwalach oraz w serialu "Pod powierzchnią". 

OFF Festival Katowice 2022. Na czyj koncert warto czekać drugiego dnia festiwalu?

Drugiego dnia festiwalu (6 sierpnia) zagrają: 

Kacperczyk - to duet braci Kacperczyk, który łączą alternatywny pop z hip-hopem i indie rockiem. W utworze "Artyście z ASP" zaśpiewali: Niech puszczą to w Esce / Na OFFie i na Feście / I niech to leci wszędzie". To też nie dziwne, że w sobotę zagrają na scenie w Katowicach

Oxford Drama -  polski zespół electropopowy, w skład którego wchodzą Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka. W 2021 roku wydali swoją trzecią płytę "What’s the Deal with Time?".

Kwiaty - zespół z Trójmiasta, którego twórczość nawiązuje do polskiego bigbitu oraz brytyjskiego gitarowego grania z lat 80. i 90. Ich najpopularniejszym utworem jest "Koniec wakacji".

Polonia Disco - to działający od kilku lat kolektyw inspirują się muzyką disco polo. Jednym z projektów grupy było stworzenie albumu, który miał dodać słuchaczom otuchy w dobie pandemii. 

Duchy - to dreampopowy duet Joanny Komorowskiej i Michała Szturomskiego. Duchy zadebiutowały w 2021 roku epką "Nocą widać lepiej", która miała być inspirowana filmami Davida Lyncha.

Róża - to zespół, który tworzy przyjemną muzykę, łatwo wpadającą w ucho. W 2022 roku wydali swój debiutancki album "Bu!" .

Gruzja - to bezkompromisowy zespół metalowy, który ma na swoim koncie trzy albumy. 

Blokowisko - to postpankowy zespół nawiązujący do polskiej zimnej fali. Ich album "Płonie" został ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

OFF Festival Katowice 2022. Na czyj koncert warto czekać ostatniego dnia festiwalu? 

Trzeciego dnia festiwalu (7 sierpnia) na scenie pojawią się: 

Bedeos - jeden z najpopularniejszych raperów na polskiej scenie muzycznej. Wydał dotychczas cztery studyjne albumy i współpracował m.in. z takimi twórcami jak: Taco Hemingway, Lanek, Białas czy Quebonafide.

Papa Dance gra "Poniżej Krytyki" - to kultowy już zespół synthpopowy, który powstał w 1984 r. W Katowicach zagrają utwory z albumu "Poniżej krytyki", na którym znalazły się takie utwory jak: "Nasza love tak się kręci jak" czy " Krótko trwa".

Waluś Kraksa Kryzys gra "Miłymłodyczlowiek" - to jeden z najciekawszych młodych artystów na polskiej scenie muzycznej. W 2021 roku wydał swój debiutancki album "Atak", na którym śpiewa o cierpieniu i miłości. 

Kamil Hussein - to pochodzący z Lublina syn Syryjczyka i Polki oraz były kierowca Ubera. Teraz artysta tworzy muzykę na pograniczu popu i alternatywy. Wypuścił takie utwory jak: "Muszę iść tam sam" czy "Mandalę".

Dziarma - to polska artystka tworząca muzykę z pogranicza hip-hopu, popu oraz witch house. Dziarma a właściwie Agata Dziarmagowska swoją karierę zaczęła od wystąpień w programach typu talent show. W 2021 roku wydała swój debiutancki album "Dziarma".

Asthma -  czyli pochodzący z Bieska-Białej Mateusz Wardyński, który rapuje o polityce i sprawach społecznych. W jego utworach słychać, że młody artysta inspiruje się oldschoolem.

Franek Warzywa i Młody Budda - to duet Franka Drażba z tajemniczym producentem Młodym Buddą. Ich muzyka jest abstrakcyjna i przepełniona humorem. 

Midsommar - to zespół tworzący w duchu shoegaze'u i dream-popu. Grupa z Warszawy na scenie pojawia się od 2019 roku. Dotychczas wypuścili epkę "The Dream We Had".

Bogdan Sękalski - choć muzyka tworzona przez artystę jest lekka i chwytliwa to jego teksty odnoszą się do poważnych, często nieprzyjemnych spraw.  

Ewa Sad - Ewa Sadowska tworzy muzykę na pograniczu psychodelicznego hip-hopu i duchologicznego lo-fi popu. Jest także członkinią kolektywu Polonia Disco oraz indiepopowego zespołu Sorja Morja.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: