Fińska kapela Korpiklaani headlinerem festiwalu Rockowa Noc X Faine Misto w Rzeszowie

Rockowa Noc x Faine Misto odbędzie się już 26-28 sierpnia na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, które zmieni się w Rock City z koncertami i strefami różnych rockowych aktywności. W line-upie można znaleźć muzyczne perełki z Polski i zagranicy. Organizatorzy właśnie ogłosili headlinera festiwalu - to znani na całym świecie fińscy folkmetalowcy z Korpiklaani.
 

KARNETY I BILET i FACEBOOK FESTIWALU

Już w drugiej połowie sierpnia w Rzeszowie odbędzie się wyjątkowe na skalę europejską i światową wydarzenie muzyczne. Rockowa Noc x Faine Misto to kooperacja rzeszowskiego festiwalu Rockowa Noc, który odbędzie się już po raz siedemnasty, z jednym z największych ukraińskich festiwali muzycznych – Faine Misto. Do współpracy doszło w szczytnym celu. Cały dochód ze sprzedaży biletów i karnetów z pierwszego dnia festiwalu będzie przeznaczony na pomoc walczącej Ukrainie.

Line-up festiwalu to nietuzinkowa mieszanka gwiazd z Polski i zagranicy. Właśnie ogłoszono headlinera. To istniejąca od 2003 roku, pochodząca z fińskiego Lahti formacja Korpiklaani. Korpiklaani są znani pod różnymi szerokościami graficznymi. Przyciągają wyjątkową energią i fuzją folkowo-metalowych brzmień z wpadającymi w ucho melodiami, z nutą tajemniczości. Artyści zagrają 26 sierpnia.

Pierwszego dnia Rockowej Nocy x Faine Misto na scenie zabrzmi także huculski metal podczas show zespołu Karna, electronic metal w wydaniu Space of Variations, czy melodic metal na koncercie kapeli IGNEA. Zagrają też znani w kilkunastu krajach świata Stoned Jesus i Sick Solution – zdobywcy The Best Ukrainian Metal Act jako najlepszy zespół metalowy 2021 w Ukrainie.

Równie interesująco zapowiadają się kolejne dwa dni muzycznej imprezy. 27 sierpnia wystąpią Mr. Pollack, Proletaryat, Dezerter, Jesus Chrysler Suicide i KSU. Koncerty gwiazd poprzedzi Przegląd Zespołów Konkursowych – występy młodych kapel, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami muzycznymi. Uczestnicy walczą o statuetkę Tadeusza Nalepy, nagrodę pieniężną, godziny do wykorzystania w Estrada Studio należącym do Estrady Rzeszowskiej i pełny koncert trzeciego dnia festiwalu.

Line-up Rockowa Noc x Faine Misto 28 sierpnia to wspominany występ laureata Przeglądu Zespołów Konkursowych oraz koncerty Simplicity, Tides From Nebula, Turbo i kapeli Riverside.

Podczas całego festiwalu teren miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w Rock City ze strefami różnych rockowych aktywności, między innymi tzw. garażówką, strefą Monster Energy, strefą motocyklistów, nocnym ogniskiem i polem namiotowym. Bilety i karnety na trzy dni festiwalu są dostępne na ticketmaster.pl.

Organizatorami festiwalu Rockowa Noc x Faine Misto są miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Faine Misto, Arto Music&Media.

Rozpiska dzienna koncertów Rockowa Noc x Faine Misto"

  • 26 sierpnia (piątek): Korpiklaani, IGNEA, Sick Solution, Space of Vartiations, Stoned Jesus, Karna
  • 27 sierpnia (sobota): Przegląd Zespołów Muzycznych [konkurs], Mr. Pollack, KSU, Proletaryat, Jesus Chrysler Suicide, Dezerter
  • 28 sierpnia (niedziela): laureat konkursu, Simplicity, Tides From Nebula, Turbo, Riverside