Daria Zawiałow ogłasza rok przerwy po trasie: "Zrobię w końcu prawko". Rusza sprzedaż biletów

Zdobywczyni tytułu najlepszego polskiego wykonawcy według MTV postanowiła zrobić przerwę. Po zakończeniu ogłoszonej niedawno trasy koncertowej "Metropolis... wojen nie będzie" Daria Zawiałow przez rok nie będzie udzielać się w świecie muzycznym. Chce poszukać nowych inspiracji, odpocząć od sceny i... w końcu zrobić prawo jazdy.

Jest jedną z najszybciej rozwijających się przedstawicielek polskiego alternatywnego popu. Jej drugi album studyjny, "Helsinki", stał się najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce, pokrywając się podwójną platyną. Odebrała statuetkę Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. Poza intensywnym koncertowaniem i komponowaniem nowego materiału udzielała się także jako prezenterka Radia 357. Teraz Daria Zawiałow potrzebuje przerwy od intensywnej działalności. Swoimi planami podzieliła się na Facebooku.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trasa "Metropolis ...wojen nie będzie" - ostatnie koncerty

Ogłoszona przez Zawiałow trasa obejmuje na ten moment 12 koncertów w polskich miastach, ale będzie ich więcej. Odbędą się głównie w dużych halach, arenach i filharmoniach - fani prawdopodobnie przyjdą tłumnie. To ostatnia szansa, by zobaczyć artystkę na żywo zanim uda się na roczny odpoczynek. Lista zaplanowanych na jesień i zimę dat wygląda na ten moment następująco:

 • 22.10 Kalisz, Arena Kalisz
 • 28.10 Gdańsk, B90
 • 05.11 Elbląg (miejsce nie zostało podane)
 • 13.11 Bielsko-Biała, Cavatina Hall
 • 19.11 Wrocław, Hala Stulecia
 • 20.11 Nysa, Hala Nysa
 • 22.11 Lublin (miejsce nie zostało podane)
 • 23.11 Rzeszów, G2A Arena
 • 27.11 Szczecin, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
 • 02.12 Częstochowa, Filharmonia Częstochowska
 • 03.12 Toruń, CKK Jordanki
 • 09.12 Kielce, KCK

To dopiero pierwsza pula miast. Pełna lista zostanie wkrótce ogłoszona, jak zapowiada w poście na Facebooku sama artystka. Sprzedaż biletów rusza 11 sierpnia.

 

Roczna przerwa Darii Zawiałow. Jakie są plany wokalistki na ten czas?

Artystka wyjaśniła powody swojej decyzji w poście na Facebooku. Chce poświęcić wolny czas na tworzenie "Darki vol. 4", której szczegóły zdradziła fanom na Instagramie już w lipcu. Wraz z Michałem Kushem planują odświeżyć wizerunek i brzmienie, współpracując z nową osobą. Wybór padł na Bartka Dziedzica, który będzie miał swój udział w kształtowaniu nowego albumu Zawiałow.

Poza komponowaniem i szukaniem nowych inspiracji, wokalistka zażartowała, że być w może w końcu znajdzie czas, by zrobić kurs na prawo jazdy.

Kochani. Oto pierwsza pula miast, która znajdzie się na naszej jesiennej trasie. Jest to trasa bardzo wyjątkowa, która będzie pożegnaniem z etapem 'Wojen i Nocy', a także chwilowym pożegnaniem z koncertami. Tak jak zapowiadałam, udaję się na chwilową przerwę, podczas której skupię się na tworzeniu Darki vol. 4. No i zrobię w końcu prawko

- można przeczytać w poście na Facebooku. Zawiałow zapowiedziała też, czego można spodziewać się podczas najnowszej trasy. "Usłyszycie utwory ze wszystkich trzech albumów, będą niespodzianki, będą goście i będzie… bardzo mrocznie" - napisała.

Bilety można kupić za pośrednictwem strony eBilet.pl od 11 sierpnia 2022 do godziny 14:00. Z opisu wydarzenia wynika, że w ramach trasy "Metropolis..." usłyszymy stare utwory w nowych aranżacjach, a także kilka coverów i zapowiedzi najnowszej produkcji.

Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: