DOMi & JD Beck debiutują w wytwórni Andersona .Paaka. Tytuł ich pierwszej płyty jest mylący

Czy ich pierwszy album jest "NOT TiGHT"? Wręcz przeciwnie - to płyta dopięta na ostatni guzik, która wciąga bez reszty. DOMi & JD BECK, nowe nadzieje współczesnego jazzu, debiutują w wytwórni Andersona .Paaka - APESHIT. Na liście gości specjalnych same gwiazdy - to m.in. Snoop Dogg, Busta Rhymes, Herbie Hancock, Thundercat, Mac DeMarco oraz Kurt Rosenwinkel.

Wiosną DOMi & JD BECK wydali swój debiutancki singiel "SMiLE", który od premiery odtworzono ponad 2 mln razy. Piosenka ukazała się wraz z niezwykłym teledyskiem wyreżyserowanym przez .Paaka z udziałem DOMi i JD Becka oraz Maca DeMarco, który gra w nim postać starzejącej się legendy jazzu, która straciła słuch.

Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla scenarzystów

DOMi & JD Beck to nowe nadzieje jazzu. Poznali się przypadkiem - i zaiskrzyło

Do tej pory, jeśli ktoś chciał dowiedzieć się czegokolwiek o DOMi i JD Becku – najgorętszym duecie jazzowym w internecie – musiał odwiedzić ich stronę internetową, kliknąć szczura grającego na saksofonie i przeczytać historię o 12-letniej fizyk (DOMi Louna) i 6-letnim badaczu owiec (JD Beck). Teraz czas to skorygować. – Moją filozofią jest nie brać życia zbyt poważnie – mówi DOMi Louna, czyli Domitille Degalle. To dzięki dystansowi do otaczającego świata ona i młodszy o cztery lata JD Beck potrafią tworzyć własną, tętniącą życiem planetę.

Nieco więcej ujawniają na swoich profilach na Instagramie, poprzez klipy z jamów, gdzie JD Beck gra na prostym zestawie perkusyjnym, zaś DOMi Louna - na klawiszach MIDI. DOMi uwielbia dźwięki, które przywołują jazzową fuzję z lat 70. i barwne fragmenty ścieżek dźwiękowych Pokémonów z 2000 roku, podczas gdy JD Beck nadaje swojemu werblowi elektronicznie brzmienie, migrując między IDM (Intelligent Dance Music) i pochodzącym ze wschodniego wybrzeża boom bapem. Perkusja czasem umieszczana jest w łazience, innym razem zestaw wytłumiony jest preclami ułożonymi na hi-hatach lub papierem toaletowym rzuconym na werbel. Muzyka DOMi i JD Becka jest pełna humoru, lecz nie brakuje jej pięknych, rozbudowanych harmonii i wielowymiarowej rytmicznej zmienności.

 

Współpraca tej dwójki zaczęła się dość wyjątkowo. DOMi Louna była protegowaną Konserwatorium Paryskiego, studiując w Berklee. Z kolei JD Beck od czasów szkoły podstawowej koncertował w swoim rodzinnym mieście Dallas, zaczynając od występów z zespołem producenta Jah-Borna. W 2018 roku DOMi i JD zostali zaproszeni do dołączenia do zespołu występującego na targach National Association of Music Merchants (NAMM). Grali tam w sali otoczonej chaotycznym hałasem instrumentalnych demówek. – Było tak źle, że nic nie słyszeliśmy – śmieje się JD. Ich niepewne, przenikające się efekty dźwiękowe zmieniły się w wyjątkowy jam, który zainspirował oboje do wspólnej pracy.

Na swojej muzycznej drodze DOMi & JD BECK napotkali między innymi Herbiego Hancocka, Thundercata, Arianę Grande, Maca DeMarco czy Ericę André. Współtworzyli także "Skate" z nagrodzonego GRAMMY albumu .Paaka z Bruno Marsem jako Silk Sonic. Nadal nie mogą uwierzyć w nagły wybuch ich muzycznej kariery. Kiedy JD sugeruje, że ludzie mogą znienawidzić ich płytę, DOMi Louna zapewnia, że wtedy okazałoby się, że to z ludźmi jest coś nie tak.

Więcej o: