Markowska i Gawliński w romantycznym duecie. "Na początku wstydziłam się z nim rozmawiać"

"Aż do rana" to piosenka pochodząca z ostatniego albumu Patrycji Markowskiej "Wilczy Pęd". Wokalista zaśpiewała go razem z liderem zespołu Wilki. - Ten duet to spełnienie mojego skrytego marzenia! - komentuje Patrycja.

Autorami muzyki do nowej piosenki są Robert Gawliński i Mariusz Obijalski. W wersji płytowej "Aż do rana" jest balladą zaaranżowaną z kwartetem smyczkowym, ale piosenka doczekała się właśnie swojej radiowej wersji. Powstał też nader oryginalny klip.

Zobacz wideo Patrycja Markowska o kryzysowym momencie w "Ameryka Express": "Byłam kompletnie rozwalona"

Patrycja Markowska i Robert Gawliński we wspólnej piosence

Patrycja Markowska i Robert Gawliński to właściciele jednych z najbardziej charakterystycznych wokali na polskiej scenie muzycznej. We wspólnej piosence prezentują słuchaczom romantyczny tekst, który wspólnie napisali, który wpada w niezwykle melodyjny refren. Jak doszło do tej współpracy? Markowska wyjawia:

Mój kochany Lennon (tak nazywam Roberta), zadzwonił do mnie i zapytał, czy chcę jego kawałek na nową płytę. Jestem jego wielką fanką, więc na początku wręcz wstydziłam się z nim rozmawiać (śmiech), ale bardzo szybko przełamaliśmy lody.
Zaproponowałam Robertowi, abyśmy razem napisali tekst i razem zaśpiewali. Uwielbiam takie bezpretensjonalne, ponadczasowe utwory bez napinki, a ten duet to spełnienie mojego skrytego marzenia!

Patrycja miała okazję nie raz stanąć z Robertem na scenie, ale artyści spotykają się też poza nią. Z takich właśnie spotkań powstał materiał do lirycznego wideo.

 

Producentami muzycznymi piosenki na płycie jest Mariusz Obijalski i Maciej Wasio, którzy nadali jej balladowy, beatles-owski charakter. Wersję radiową stworzył Marcin Limek i zdecydowanie różni się ona od oryginalnej wersji. Jest folkowo, letnio i hippisowsko. Utwór pochodzi z wydanej w maju płyty "Wilczy pęd" - piosenkarka mówi, że jest to taka płyta, jakiej sama chciałaby posłuchać.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Piosenki na "Wilczym pędzie" są trochę dłuższe od większości popularnych utworów. Nie ma na krążku typowych zabiegów, że musi być słodko i bezpiecznie. Chciałam po prostu poczuć wolność na tej płycie. Tak jak to czułam w sercu, tak samo chciałam ją wyrazić w mojej muzyce - opowiadała w wywiadzie dla Gazeta.pl. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Więcej o: