Wielka Brytania. Parlamentarzyści chcą, by królowa Elżbieta II uhonorowała Black Sabbath

Brytyjscy parlamentarzyści chcą, żeby królowa Elżbieta II uhonorowała muzyków zespołu "Black Sabbath". Napisali list z prośbą o wykroczenie poza "normalne procedury".

W Wielkiej Brytanii parlamentarzyści z Birmingham wnioskują o odznaczenia przyznawane przez królową dla muzyków zespołu Black Sabath. "Pokornie proszę Jej Królewską Wysokość Królową Elżbietę II i rodzinę królewską o uhonorowanie i odznaczenie grupy "Black Sabbath" za ich zasługi dla muzyki"  - napisał na Twitterze brytyjski parlamentarzysta z Birmingham Khalid Mahmood z Partii Pracy.

Pismo w tej sprawie zostało skierowane do królowej Elżbiety II.

Zobacz wideo Jak odkładają Polacy? Ile udaje im się zaoszczędzić? [SONDA]

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wielka Brytania. Parlamentarzyści chcą królewskich odznaczeń dla "Black Sabbath"

By przyznanie muzykom  Black Sabbath odznaczeń stało się możliwe, parlamentarzyści zwrócili się do królowej z prośbą o "bezpośrednią interwencję" - poinformowało BBC.

Grupa założona pod koniec lat 60. przez gitarzystę Tony'ego Iommi, perkusistę Billa Warda, basistę Geezera Butlera i wokalistę Ozzy'ego Osbourne'a zasłynęła nie tylko z mocnego brzmienia, ale też z wielu kontrowersyjnych zachowań jej lidera.

Black Sabbath w erze 'Sabotage', czyli połowie lat 70. Na górze: gitarzysta Tony Iommi (z lewej) i perkusita Bill Ward, na dole: wokalista Ozzy Osbourne i basista Geezer Butler"Technical Ecstasy" Black Sabbath w kolekcjonerskim wydaniu. Premiera już w październiku

Parlamentarzyści w oficjalnym liście zwracają uwagę, że grupa została pominięta w oficjalnym procesie przyznawania oznaczeń. Tymczasem ostatni niezapowiedziany występ Ozzy'ego Oseborne'a i Tony'ego Iommi na ceremonii zamknięcia Commonwealth Games ma, zdaniem polityków, dowodzić, że artyści, pomimo światowej sławy, wciąż są bardzo związani z ojczyzną.

Muzycy zagrali "Paranoid". To był ich pierwszy wspólny występ  od 2017 roku.

"Rozumiem, że ta prośba wybiega poza normalną procedurę ubiegania się o królewskie honory. Jednak uważamy, że ta niezwykła okazja zasługuje na niezwykłe uznanie tej niezwykłej grupy muzyków" – czytamy w liście.

Pismo podpisali nie tylko deputowani Partii Pracy, ale też przedstawiciele Partii Konserwatywnej.

.

 

Podręcznik do HiT. Czego uczniowie mają się uczyć o "cięższym brzmieniu"?

Tymczasem w Polsce trwa gorąca dyskusja w związku z wydanym niedawno podręcznikiem do nowego przedmiotu historia i teraźniejszość, zw. HiT-em, który zastępuje wiedzę o społeczeństwie. Autor podręcznika Wojciech Roszkowski stygmatyzuje twórców i odbiorców ciężkiego rocka i metalu, ale nie do końca wie, o czym pisze.

"Wszystkie te zespoły i reprezentowane przez nich podgatunki to istotnie rodzaj opętania hałasem, chrapliwymi wrzaskami solistów, malujących się na upiorne kolory, wykrzykujących wśród migotania laserowych świateł słowa pełne nienawiści i agresji oraz wykonujące gest sprośne lub bluźniercze" - pisał Roszkowski w swojej innej książce "Roztrzaskane lustro - Upadek cywilizacji zachodniej". Jest też o "śmieciowym metalu". Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Liderzy zespołów Anthrax, Megadeth, Slayer i Metallica w Warszawie - 2010 rokRoszkowski o "śmieciowym metalu". Z fanami metalu układamy playlistę dla profesora

*******************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: