Andrea Bocelli na PGE Narodowym. Utrudnienia ruchu w Warszawie. Lepiej wybrać transport publiczny

W piątek na scenie PGE Narodowego wystąpi Andrea Bocelli. To oznacza zmiany w organizacji ruchu. Jak poruszać się po Warszawie 19 sierpnia? Lepiej postawić na transport publiczny.

W piątek 19 sierpnia na warszawskich ulicach możemy spodziewać się utrudnień w związku z koncertem na PGE Narodowym. Zaśpiewa tam włoski tenor, Andrea Bocelli. Jak najszybciej dotrzeć na koncert? I jakie zmiany w organizacji ruchu czekają nas w związku z tym wydarzeniem?

Zobacz wideo Niski poziom wody w Wiśle. Nagraliśmy, jak susza wpłynęła na rzekę w stolicy

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Koncert Andrea Bocelli w Warszawie. Zmiany w organizacji ruchu

Najszybszym sposobem dotarcia na miejsce koncertu jest metro - ten środek transportu rekomendują pracownicy Warszawskiego Transportu Publicznego.

"Pociągi na drugiej linii podjeżdżają na stacje z częstotliwością 6 min. Sprawny dojazd zapewnią także pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich (w ramach oferty 'Wspólny bilet ZTM-KM-WKD') oraz tramwaje kursujące mostem Józefa Poniatowskiego" - czytamy.

Od  godz. 17.00 do 20.00 z ruchu zostanie wyłączony obszar Saskiej Kępy. Będą tędy kursować autobusy, na miejsce mają też wjazd osoby z identyfikatorami SK, pojazdy Zarządu Transportu Miejskiego oraz taksówki i jednoślady.

"Od godz. 17.00 do końca koncertu - w przypadku zamknięcia ulicy Sokolej od ul. Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego - autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli DW. WSCHODNI (KIJOWSKA), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i Zamoście" - czytamy w komunikacie WTP.

W zależności od potrzeb zamknięte mogą być ulice Zamoyskiego, Zamoście i Sokola. Co w takim przypadku?

"Trasy objazdowe zostaną wprowadzone dla linii: 102, 125, 135, 146, 147, 202 i Z-1. Autobusy linii 102, 125, 202 i Z-1 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do przystanku końcowego na pętli DW. WSCHODNI (KIJOWSKA), 135 Targową, a 146 i 147 al. Zieleniecką" - informuje ZTM.

Koncert Andrea Bocelli. Jak wrócić do domu?

Koncert ma się skończyć około 22.15. Jak najszybciej wrócić do domu? Jeśli z ruchu zostaną wyłączone Most Poniatowskiego i Aleje Jerozolimskie, to na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy i tramwaje.

"Składy linii 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24, po stronie Śródmieścia będą kończyły kursy na pl. S. Starynkiewicza, a na Pradze na pętli RATUSZOWA-ZOO. Tramwaje linii 22 na lewym brzegu Wisły będą jeździły z Piasków na Pl. Starynkiewicza, a na Pradze będą kursowały w pętli: WIATRACZNA  - al. Zieleniecka - al. Waszyngtona - WIATRACZNA" - czytamy.

Ma też zostać zastępcza linia autobusowa Z-9. Będzie jeździć na trasie: PL. ZAWISZY - Al. Jerozolimskie – Nowy Świat - Al. Ujazdowskie - Trasa Łazienkowska - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. J. Waszyngtona - WIATRACZNA.

Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 521, N22, N24 i N72 będą omijać zamknięty fragment trasy mostem Łazienkowskim.

Koncert Andrea Bocelli. Dodatkowe kursy transportu miejskiego

Żeby ułatwić powrót z koncertu, z ronda Waszyngtona uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 111 na Gocław i 509 do Winnicy. Będą też dodatkowe tramwaje linii 3, 9 i 26.

*********************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: