Najlepsze globalne debiuty na Spotify. Polski raper trafił na podium

Serwis streamingowy Spotify opublikował zestawienie najchętniej słuchanych, debiutujących singli zeszłego tygodnia. Na liście poza popularnymi artystami, m.in. Nicki Minaj czy Megan Thee Stallion znalazł się również polski raper. Zajął miejsce w pierwszej trójce.

Spotify co tydzień publikuje zestawienie najpopularniejszych w danym okresie albumów i utworów. Niedawno pod lupę wzięte zostały debiutujące na platformie single. Których premier użytkownicy słuchali najczęściej? Lista zaskakuje - oprócz głośnych nazwisk pojawili się na niej również mniej znani artyści z całego świata. Trzecie miejsce przypadło Polakowi - raperowi młodego pokolenia, Macie. To jedyny reprezentant naszego kraju w pierwszej dziesiątce.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mata z nowym singlem tuż obok Nicki Minaj

Najnowszy singiel Maty, "JESTEM POJ384NY", miał swoją premierę 11 sierpnia 2022. W ciągu tygodnia uzyskał ponad 2,5 mln wyświetleń i wciąż jest numerem jeden na "karcie na czasie" YouTube w kategorii Muzyka. Kontrowersyjny tekst odnosi się do finansowego sukcesu rapera, a także m.in. polskiego rządu, w tym głośnej afery związanej z oprogramowaniem Pegasus. Fani chwalą także sam teledysk - zarówno montaż, jak i efekty specjalne. Popularność rapera nie gaśnie. Ilość odtworzeń singla zagwarantowała mu obecność nie na polskiej, a światowej liście najchętniej słuchanych premier. Znalazł się na trzecim miejscu podium. Wyprzedził go duet brazylijskich wokalistów Luana Santany i Luisy Sonzy oraz amerykańska raperka Nicki Minaj.

 
 

Nowości na Spotify - czego słuchano najczęściej?

Mata to jedyny polski artysta w zestawieniu, ale wciąż jest ono zaskakująco różnorodne. Choć dominują wykonawcy z Ameryki Południowej, znaleźli się w nim także Europejczycy. Najczęściej słuchanymi nowymi singlami mogą się poszczycić m.in. argentyński raper Paulo Londra, chilijski wokalista Pailita i niemiecka piosenkarka Nina Chuba. Nie zabrakło gwiazd amerykańskiego kobiecego rapu. Niekwestionowanym liderem ostatniego tygodnia pozostaje "Super Freaky Girl" Nicki Minaj, ale na liście pojawiła się również Megan Thee Stallion z "Her". Album, z którego pochodzi singiel raperki, "Traumazine", zajął drugie miejsce wśród najchętniej słuchanych w sierpniu płyt. Pełne zestawienie globalnych hitów można znaleźć na oficjalnym profilu Spotify na Instagramie.

 
Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: