Warszawa. Dwa koncerty Eda Sheerana na Stadionie Narodowym. Jakie utrudnienia w komunikacji?

Ed Sheeran wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie dwa razy: w czwartek i piątek. 25 i 26 sierpnia wystąpią w stolicy z tego powodu utrudnienia w ruchu drogowym. Jak dojechać na Stadion Narodowy?

Ed Sheeran zdecydował się na dwa koncerty w Polsce ze względu na wielkie zainteresowanie fanów. Przez dwa dni ruch na Saskiej Kępie zostanie wyraźnie ograniczony. Zaplanowano również ruch specjalnej komunikacji miejskiej, dzięki czemu dotarcie na koncert będzie znacznie ułatwione.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ed Sheeran na dwóch koncertach w Warszawie. Ograniczenia w ruchu

Występ Eda Sheerana na Stadionie Narodowym będzie związany z wieloma ograniczeniami w ruchu pojazdów w centrum Warszawy.

Otwarcie bram stadionu zarówno w czwartek jak i w piątek przewidziano na godz. 16. Wtedy też zostanie ograniczony wjazd na Saską Kępę. Informacje o szczegółach ograniczeń przekazał Warszawski Transport Publiczny.

Do godz. 20 wyłączone z ruchu będą: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz al. Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Ograniczenia nie będą dotyczyć pojazdów, które posiadają identyfikatory SK, taksówek, jednośladów oraz pojazdów ZTM.

Autobusy komunikacji miejskiej ominą zamknięte trasy mostem Łazienkowskim. Można więc skorzystać z transportu liniami 111, 117, 158, 166, 521, N22, N24 i N72. Po zakończonych koncertach uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z dodatkowych linii autobusowych nr 111 i 509, które odjadą w kierunku Gocławia i Winnicy.

Zobacz wideo Kijowska orkiestra zagrała koncert na Placu Niepodległości w ramach akcji "Wolne Niebo"

Warszawa. Decyzje o zamknięciu poszczególnych ulic będą podejmowane na bieżąco

Decyzje o zamknięciu poszczególnych ulic zostaną podjęte w zależności od sytuacji.

* Gdy zamknięta zostanie ul. Sokola, Zamoście do Wybrzeża Szczecińskiego, wtedy od godz. 16 do zakończenia wydarzenia autobusy linii 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), a 146 i 147 Wybrzeżem Szczecińskim i ul. Zamoście.

* Jeśli zaś ruch zostanie ograniczony na ulicach Sokola, Zamoście i Zamoyskiego, wtedy na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 102, 125, 135, 146, 147, 202 i Z-1. Autobusy linii 102, 125, 202 i Z-1 będą jeździły ulicami Targową i Kijowską do pętli Dw. Wschodni (Kijowska), numer 135 pojedzie ul.Targową, a 146 i 147 Al. Zieleniecką.

* Jeśli większa grupa osób będzie kierować się pieszo około godz. 22.15 do centrum miasta, wtedy most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie mogą zostać zamknięte na odcinku od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a.

* W przypadku wyłączenia ww. przeprawy z ruchu, na trasach objazdowych pojawią się tramwaje oraz autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Linie 7 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski. Tramwaje linii 9 i 24 skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza i Ratuszowa-Zoo. Linia 22 po lewej stronie Wisły będzie się kierować z Piasków na pl. Starynkiewicza, a po drugiej stronie będzie kursować w pętli Wiatraczna - … - al. Zieleniecka - al. Waszyngtona - Wiatraczna. Uruchomiona zostanie też zastępcza komunikacja autobusowa Z-9 na trasie: pl. Zawiszy - Al. Jerozolimskie - Nowy Świat - Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska - most Łazienkowski - Wał Miedzeszyński - Zwycięzców - Saska - al. J. Waszyngtona - Wiatraczna.

Autobusy 111, 117, 158, 166, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim.

Więcej o: