Polski raper przekonuje, że Ziemia jest płaska. "Tak, nazwijcie mnie odklejonym"

Nawet najbardziej niedorzeczne teorie spiskowe zyskują swoich zwolenników. Wśród nich są także rozpoznawalni artyści. Dołączył do nich jeden z polskich raperów. Pierwsze przesłanki o tym, że AK-47 faktycznie wierzy w płaską Ziemię, pojawiły się już kilka miesięcy temu.

Zdarza się i wśród znanych ludzi, że wierzą w teorie spiskowe. Na polskim gruncie prym w dzieleniu się absurdalnymi przemyśleniami wiedzie Edyta Górniak, jednak w muzycznej sferze ostatnio pojawiła się kolejna postać z podobnymi poglądami. To raper AK-47, który przedstawia "dowody" na istnienie płaskiej Ziemi.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

FN Meka, wirtualny raper, z którym wytwórnia Capitol Records zerwała kontrakt po kilku tygodniachWytwórnia zrywa kontakt z wirtualnym raperem. "Ten cyfrowy twór to bezmyślna obrzydliwość"

Dyskusję rozpoczęły docinki na Facebooku

Choć poglądy AK-47 na temat płaskiej Ziemi są znane fanom od kilku miesięcy, temat powrócił teraz na Facebooku rapera. Dyskusję rozpoczął komentarz nawiązujący do nowego zdjęcia profilowego artysty. Autor odniósł się do znajdujących się na nim okularów 3D, pisząc: "W tych oksach Ziemia jest nadal płaska czy to już romb?".

Na ripostę nie trzeba było długo czekać. "Zgłębiaj temat i wyciągnij wnioski, chyba że z góry wiesz, że nie stać Cię na to prócz cichego pierdzenia u mnie na profilu" - odpisał AK-47. Raper postanowił zareagować również z pomocą "argumentów" na poparcie swoich tez. Pod jego wypowiedziami znajduje się obecnie już ponad 130 komentarzy. Najbardziej zaciętych przeciwników raper zaprasza do prywatnej konwersacji. Oto kilka opinii muzyka (pisownia oryginalna):

Zadałem Wam proste pytanie: W jaki sposób woda zakrzywia swój poziom na globie? Odpalajcie Google i pytajcie Wikipedii 
Wskaż mi inżyniera, który bierze pod uwagę krzywiznę ziemi, choćby przy budowie torów kolejowych
Zrozum czym jest trójwymiar. To układ zamknięty, nie jesteś w stanie wydostać się z tej planszy. Zanim zaczniesz głupkowato komentować, rusz mózgiem Bro. To tak zwane rybie oko
Przy płaskiej ziemi nie występuje horyzont? To właśnie horyzont obala kłamstwo heliocentryczne. Gdyby nie soczewki rybiego oka, horyzont nie wyglądałby jak na zdjęciach NASA

'Władca pierścieni: Pierścienie władzy' - kadr z serialu."Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" - są pierwsze recenzje

Grawitacja nie istnieje, za to istnieje pole elektromagnetyczne. Spójrz na zachowanie wody, która jest z natury diamagnetyczna. Wpływ dodatniej energii słońca ma wpływ na wodę, jak również ujemna energia księżyca (zimne światło)
Bogate elity ukrywają prawdę aby utrzymywać ludzkość w niewiedzy, dzięki temu dużo łatwiej manipulować społeczeństwem, które oddaliło się od duchowych, tradycyjnych nauk, których szukać możemy w korzeniach Naszych przodków
Nieświadomi ludzie nie zdają sobie sprawy że za kurtyną materialnego świata 3D stoi energia. Śmierć każdego uświadomi

"Tak, nazwijcie mnie odklejonym od tej kopuły"

W jednym z postów na Facebooku AK-47 wydał jasne oświadczenie w temacie swoich poglądów. Czytamy w nim m.in. że "kształt naszej planety to największy sekret naszych czasów". Zdaniem rapera, Ziemia to "trójwymiarowa czasoprzestrzeń z horyzontem i perspektywą zaprojektowana w konkretnej gęstości", a także "projekcja umysłu, o wysoce zaawansowanej matematycznie matrycy, poruszająca się po "ograniczonej" płaszczyźnie, zawartej w firmamencie, szerzej zwanym "kopułą nieba". Dodaje również przekornie: "Tak, nazwijcie mnie odklejonym od tej kopuły".

AK-47 jest znany m.in. ze współpracy z Hinolem. Płyty artysty, "Autopsja" oraz "Pierwszy dzień w piekle", sprzedały się w całym nakładzie. W 2020 wydał "Źródło" i od tamtej pory wciąż pracuje nad albumem "Moje Melancholie". Profil artysty na Facebooku obserwuje ponad 111 tys. osób.

 

To nie pierwszy przypadek, gdy znana postać ze świata rapu wbrew wiedzy naukowej chce przedstawić "dowody" na to, że Ziemia jest płaska. W 2017 roku media pisały o historii Bobby'ego Raya, znanego też jako B.o.B. Mężczyzna postanowił zebrać pieniądze na wysłanie w kosmos satelity, która miałyby pomóc poprzeć jego tezy i wykonać zdjęcia na ich potwierdzenie. O zbyteczności tego pomysłu nie przekonali rapera nawet naukowcy z NASA.

Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: