Finałowy koncert "Tribute to Krzysztof Krawczyk: Urbański Orkiestra i Goście" na tegorocznej trasie Męskiego Grania

W tym roku podczas trasy koncertowej Męskiego Grania, sponsorowanej przez markę Żywiec, pojawił się wyjątkowy program muzyczny dedykowany Krzysztofowi Krawczykowi. Sony Music Poland jest producentem wykonawczym tego wydarzenia. Koncert dotychczas został zaprezentowany w Katowicach i we Wrocławiu. Najbliższy i ostatni odbędzie się w tę sobotę, 27 sierpnia 2022 o godz. 20:20. Będzie do tego transmitowany na oficjalnym kanale YouTube Męskiego Grania.

Koncerty "Tribute to Krzysztof Krawczyk: Urbański Orkiestra i Goście" okazały się jednym z popularniejszych wydarzeń artystycznych tegorocznej trasy Męskiego Grania. Dziesiątki tysięcy widzów wraz z solistami głośno śpiewało największe przeboje z repertuaru Krawczyka. Nowe interpretacje niezapomnianych szlagierów takich jak "Chciałem być", "Mój przyjacielu", "Bo jesteś Ty" czy "Parostatek" poruszyły tłumy. Po reakcji publiczności było widać, że przeboje Krzysztofa Krawczyka są ponadczasowe, a zainspirowani jego twórczością młodzi artyści z pasją i kreatywnością podchodzą do kultowych utworów. 

Zobacz wideo Kubańczyk śpiewa hity Krawczyka. "Marynaaaarzeeem!" [Lista Plotka]

"Tribute to Krzysztof Krawczyk" na finałowym koncercie trasy Męskie Granie

Tę nową oprawę muzyczną koncertów przygotował wybitny kompozytor, aranżer i producent muzyczny - Wojtek Urbański. Bogate aranżacje z wykorzystaniem sekcji dętej i smyczkowej rzucają inne światło na kultowe już kompozycje. Podczas koncertów popularne przeboje Krawczyka przedstawia wraz ze specjalnie stworzoną do tego projektu orkiestrą plejada polskich artystów. Do tej pory w Katowicach i we Wrocławiu wystąpili WaluśKraksaKryzys, Smolik, Błażej Król, Kacperczyk, Skubas i Natalia Grosiak, Piotr Zioła, Grubson, Maciej Maleńczuk, Natalia Szroeder, Jarecki, Artur Rojek, Maciej Musiałowski i Baasch.

W nadchodzącą sobotę, 27 sierpnia 2022 w Żywcu swoje interpretacje legendarnych przebojów Krawczyka przedstawią: IGO, Błażej Król, Natalia Szroeder, Artur Rojek, Kacperczyk, Piotr Zioła, Baasch, Maciej Musiałowski, Jucho, Miuosh, Marcelina i WaluśKraksaKryzys. Transmisja online koncertu i całego wydarzenia na oficjalnym kanale YouTube Męskiego Grania.

Sony Music Poland, producent "Tribute to Krzysztof Krawczyk", w sierpniu nabyło licencję do muzycznego katalogu K&K Studio. W imponującym pakiecie nagrań znajduje się ponad 600 utworów Krawczyka, w tym 53 pełne albumy. Sony Music będzie wyłącznym zarządcą i koordynatorem obecności tych nagrań w serwisach streamingowych i mediach. Zadba o wydawnictwa fizyczne, realizowanie synchronizacji oraz kreowanie wydawnictw specjalnych.

Więcej o: