Edward Hulewicz nie żyje. Artysta zmarł w wieku 84 lat

Zmarł Edward Hulewicz. Artysta odszedł w niedzielę w wieku 84 lat. Był znany z takich przebojów, jak między innymi "Za zdrowie Pań" czy "Bo jedno życie mam".

Polski piosenkarz estradowy Edward Hulewicz zmarł w niedzielę 4 września. Artysta w listopadzie skończyłby 85 lat. O śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich.

Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla scenarzystów

Edward Hulewicz nie żyje. Artysta miał 84 lata

"Dziś w wieku 84 lat odszedł Edward Hulewicz - piosenkarz estradowy, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz muzyczny, rysownik, malarz, założyciel zespołu Tarpany. Artysta był autorem znanych przebojów m.in: 'Za zdrowie Pań', 'Bo jedno życie mam'" - pisze ZASP w niedzielę. "Trzykrotnie uczestniczył w konkursach na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (1969 - 'Obietnice' i 'Może to ty', 1970 - 'Zielone łąki', 1975 - 'Gdy przyjdziesz dzisiaj wieczorem'). Wystąpił też na Festiwalu w Rostocku, gdzie zaśpiewał 'Ucieczkę przed burzą', za co otrzymał wyróżnienie. Odznaczony Złotym Medalem 'Zasłużony Kulturze Gloria Artis'" - wymienia związek, którego Hulewicz był wieloletnim członkiem.

Więcej aktualnych wiadomości ze świata kultury znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dave Grohl Foo Fighters zagrali na Wembley w hołdzie dla Taylora Hawkinsa. Syn perkusisty wzruszył wszystkich

Kim był Edward Hulewicz?

W 1965 roku Hulewicz założył bigbitowy zespół Tarpany, z którym występował przez kolejne trzy lata. Po rozpadzie grupy artysta przeszedł do zespołu Heliosi, z którym szybko zdobył popularność, nagrywając takie przeboje jak "Obietnice", "Zaczekaj, aż opadnie mgła" czy "Dwa złote warkocze". Grupa rozpadła się jednak w 1969 roku, a Hulewicz rozpoczął współpracę z big-bandem Janusza Sławińskiego Kanon Rytm. Z zespołu odszedł jednak w 1971 roku, decydując się poświęcić działalności solowej. 

Cher komentuje porównania do Duy Lipy Dua Lipa nazwana "Cher naszych czasów". Cher ma na to uszczypliwą odpowiedź

Więcej o: