Pezet i Natalia Szroeder nagrali "Jeden świat", gdzie pop łączy się z rapem. "Wyzwanie"

Pezet i Natalia Szroeder połączyli siły. Znany raper i piosenkarka wydali na światło dzienne nowy singiel pt. "Jeden świat".

Nowa piosenka powstała w ramach akcji "Mastercard Music", która ma na celu tworzyć nieoczywiste duety, w którym każdy z wykonawców reprezentuje odrębny muzyczny świat. W pierwszej edycji akcji brali udział Sobel i sanah, którzy zaprezentowali światu utwór "Cześć, jak się masz?". Utwór w szybkim tempie zyskał sporą popularność, co świadczy o pomyślnym powodzeniu akcji.

"Jeden świat" to połączenie popu z rapem

Tytuł nowego utworu świadomie nawiązuje do założeń samej akcji. Pomimo tego, że oboje artyści wywodzą się z różnych środowisk muzycznych, to w istocie łączy ich muzyka. Różnorodność jest tutaj siłą dodatnią, a każdy z nich może się uczyć od siebie nawzajem. 

Takimi słowami ujął wrażenia z przedsięwzięcia Pezet na swoim Facebooku:

Praca nad tym utworem była wyzwaniem. Pierwszy raz brałem udział w połączeniu muzyki pop z tym co robię na co dzień ja, na taką skalę.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Na szczególną uwagę zasługuje druga zwrotka utworu, która brzmi jak dialog pomiędzy raperem a piosenkarką. Łagodny wokal Natalii kontrastuje z nawijką Pezeta, ale brzmi to bardzo dobrze. Dodatkowo wrażenia potęguje muzyka, za której produkcję odpowiada Urbański.

U obojga artystów w najbliższym czasie będzie się działo

Pezet szykuje się do premiery swojego najnowszego albumu pt. "Muzyka komercyjna". Jak zapowiada, będzie to krążek, w którym znajdziemy historie o muzyce rapowej na sprzedaż czy o wszechobecnym przesuwaniu granic w świecie muzyki na każdej płaszczyźnie. Jak mówi sam artysta: "(...) to jest coś co przestało się mieścić w moich subiektywnych ramach dobrego smaku".

Za to Natalia Szroeder ogłosiła wczoraj nową trasę koncertową, którą będzie promować swój album "Pogłos". Wokalistka od października do grudnia odwiedzi 10 polskich miast, gdzie zagra koncerty klubowe. Do tej pory materiał z "Pogłosu" mogliśmy usłyszeć na żywo podczas Open'era czy Olsztyn Green Festival. 

Zobacz wideo "Na tej płycie jest dużo niepewności. W tym wieku musimy się odnaleźć". Wywiad z Krystianem Ochmanem

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: