Elton John żegna Elżbietę II podczas koncertu. "Była ogromną częścią mojego życia"

Elton John pożegnał Elżbietę II podczas koncertu w Kanadzie. - Przewodziła naszemu krajowi podczas najwspanialszych i najmroczniejszych momentów - mówił muzyk.

Królowa Elżbieta II odeszła w czwartek w wieku 96 lat. Śmierć monarchini jest dla Brytyjczyków ważnym wydarzeniem. Jedną z osób, które zabrały głos na temat śmierci królowej, jest Elton John. Muzyk przyznał, że będzie za nią tęsknić.

Zobacz wideo Jakim królem będzie Karol III?

Elton John żegna Elżbietę II podczas koncertu w Kanadzie

Muzyk swoim pożegnaniem podzielił się z fanami podczas czwartkowego koncertu w Toronto - podała agencja Reutera. - Wraz z całym narodem jestem głęboko zasmucony wiadomością o odejściu Jej Królewskiej Mości Elżbiety - mówił Elton John.

- Była inspirującą postacią i prowadziła kraj przez niektóre z naszych najwspanialszych i najmroczniejszych czasów z gracją, przyzwoitością i autentyczną troską - podkreślał muzyk. Podobnie jak dla wielu Brytyjczyków, Elżbieta II stanowiła dla niego pewną "stałą" w życiu.

- Królowa Elżbieta była ogromną częścią mojego życia - od dzieciństwa do dziś - i będę za nią bardzo tęsknić - podsumował artysta, mówiąc, że pamięć królowej uczci poprzez muzykę.

Muzycy żegnają królową. "Z ciężkim sercem mówię, że to druzgocąca myśl o Anglii bez królowej Elżbiety II"

Nie tylko Elton John żegna królową Elżbietę II. Po śmierci monarchini swoim smutkiem i kondolencjami dzieli się wielu brytyjskich artystów - z bardzo różnorodnych środowisk muzycznych.

"Wraz z moim krajem opłakuję odejście naszej najwspanialszej Królowej. Z ciężkim sercem mówię, że to druzgocąca myśl o Anglii bez królowej Elżbiety II" - napisał Ozzy Osbourne.

Paul McCartney żegnał Elżbietę II słowami: "Boże błogosław królową". Aktor Daniel Craig podkreślał, że królowa pozostawiła po sobie "niezwykłą spuściznę".

*****

Więcej o: