Kim jest Patient no. 9? Ozzy Osbourne powraca z nowym albumem

Ponad pół wieku na scenie i wciąż ten sam ostry humor i mocny dźwięk! Ozzy Osbourne, prezentuje album "Patient No. 9". Nieugiętemu Księciu Ciemności towarzyszą na nim takie osobistości jak Tony Iommi, Zakk Wylde, Eric Clapton, Jeff Beck, Robert Trujilo i wielu innych. Ozzy potwierdza swoim trzynastym solowym albumem, jak ważne zajmuje miejsce w historii muzyki rozrywkowej.

W ostatnich tygodniach Ozzy Osbourne udowodnił, że plotki o rzekomej emeryturze nie mają potwierdzenia w rzeczywistośći. Artysta dał kilka brawurowych występów: z towarzyszącym mu Zakkiem Wylde’em rozgrzewał kibiców na stadionie SoFi, gdzie zmierzyły się drużyny Los Angeles Rams i Buffalo Bills oraz wraz z Tomym Iommim zawładnął sercami publiczności zgromadzonej na ceremonii otwarcia Igrzysk Wspólnoty Narodów, które odbyły się w Birmingham – mieście, gdzie wraz z Black Sabbath rozpoczął swoją trwającą ponad 50 lat muzyczną przygodę. W lipcu Ozzy pojawił się też podczas ComicCon w Los Angeles, gdzie przez wiele godzin podpisywał fanom komiks stworzony przez Todda McFarlane’a. Sesja autografów, w której wziął udział również McFarlane, była rekordową na tej imprezie pod kątem frekwencji.

Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla scenarzystów

Ozzy Osbourne niezmiennie w formie. "Patient No. 9" czuje się świetnie

Nowy album "Patient No. 9" to pierwsze wydawnictwo Osbourne’a od czasu uznanego przez krytyków albumu "Ordinary Man", który trafił na szczyty list przebojów w 2020 roku. 13 solowa płyta studyjna artysty jest ciężka, uderzająca, historyczna – taka, jakiej można spodziewać się po Ozzym Osbournie. Powstała we współpracy z producentem Wattem oraz z topowymi muzykami wszech czasów, wśród których znaleźli się: Tony Iommi, Jeff Beck, Eric Clapton, Mike McCready z Pearl Jam, Zakk Wylde, Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, jak również nieżyjący już Taylor Hawkins z Foo Fighters, którego bębny słyszymy w trzech utworach. Wieloletni przyjaciel i niegdyś członek zespołu Osbourne’a, Robert Trujillo z Metalliki, gra na basie w większości kawałków z albumu, a Duff McKagan z Guns N’ Roses i Chris Chaney z Jane’s Addiction zapewniają monumentalne dźwięki basu.

Singiel „Patient no. 9" zrobił furorę w wielu stacjach radiowych docierając do 1 miejsca w Canada Active Rock, a także pojawiając się na antenach w Wielkiej Brytanii, Polsce, Australii, Finlandii, Belgii, Włoch, Niemiec, Szwajcarii, Nowej Zelandii czy Norwegii. Ozzy Osbourne pojawił się na okładkach brytyjskiego "The Observer", "Classic Rock" i "Metal Hammer", niemieckiego "ROCKS", japońskiego "BURRN!" i wielu innych.

Zanim album ujrzał światło dzienne, amerykańscy fani Osbourne’a mogli wziąć udział w zabawie, w której należało odszukać zbiegłego ze szpitala "Pacjenta nr 9". 10-metrowy dmuchany Ozzy Osbourne przemierzał bezdroża Stanów Zjednoczonych, pojawiając się w wielu różnych miejscach, m.in. Los Angeles, Las Vegas czy Chicago. Następnie ma wyruszyć do rodzinnego Birmingham.

Więcej o: