Mata pobił kolejny rekord. Kolejny raz zostawił konkurencję daleko w tyle

Mata kolejny raz pokazał, że jest na samym szczycie i nie zamierza robić kroku w tył. W serwisie Spotify zdobył liczbę obserwujących, o której inni polscy wykonawcy mogą tylko pomarzyć.

Mata, czyli Michał Matczak to raper, który nie od dzisiaj przeciera szlaki w Polsce. Głośniej zrobiło się o nim pod koniec 2019 roku, kiedy wypuścił singiel pt. "Patointeligencja". Raper opisuje w nim życie i problemy młodych ludzi z tak zwanych "dobrych domów". Utwór wywołał kontrowersje i wstrząsnął opinią publiczną. To wydarzenie otworzyło mu drogę do wielkiej kariery. Do jego największych sukcesów należy m.in. zdobycie dwóch Fryderyków w kategorii "album roku hip-hop".

Kolejny sukces Młodego Matczaka

Mata wielokrotnie był w czymś pierwszy. Jako pierwszy Polak ma na koncie współpracę z McDonald's, gdzie można było kupić zestaw sygnowany jego ksywką. Żaden polski muzyk przed nim nie został też np. ambasadorem marki odzieżowej Adidas Originals.

America's Got Talent Heidi Klum Sara James Simon CowellSara James w finale "America's Got Talent" nie mogła wybrać lepszej piosenki!

Jeśli chodzi o muzykę, jego utwory niezmiennie notują wysokie miejsca w serwisach streamingowych. Jednak we wrześniu padł kolejny rekord w tej kwestii - tym razem na platformie Spotify

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Młody Matczak został polskim artystą z największą liczbą obserwujących w tym serwisie. Udało mu się przekroczyć liczbę 1,5 miliona obserwatorów. W kolejce za nim plasują się kolejno: Bedoes, Taco Hemingway, Quebonafide i Sobel.

Dawid PodsiadłoDawid Podsiadło zapowiadał nowość. Znowu udało mu się zmylić fanów

Świadczy to także o ogromnej popularności rodzimego rapu w naszym kraju i polskich artystów ogółem. Spotify opublikował listę najczęściej streamowanych utworów lata 2022. W zestawieniu dla Polski aż 16 pozycji na 20 to polski rap. Ponadto z pozostałych czterech utworów tylko dwie piosenki są wykonywane w obcym języku.

O utrzymującym się trendzie sporo mówią też line-upy wielu festiwali muzycznych. W ostatnich latach możemy tam posłuchać o wiele więcej polskich artystów. Podobnie jest z playlistami stacji radiowych, które w przeszłości w ciągu dnia często stroniły od polskiej muzyki. Obecnie w ciągu godziny możemy usłyszeć w najpopularniejszych rozgłośniach co najmniej kilka utworów polskich wykonawców.

Zobacz wideo Mata? "Ojeju, uwielbiam!", "On to się wbił", "Kojarzy mi się ze schodkami nad Wisłą" [Gwiazdy o gwiazdach]

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: