Fani oburzeni cenami biletów na trasę koncertową sanah. Firma bileterska odpowiada

W czwartek ruszyła sprzedaż na nową trasę koncertową sanah "Bankiet". Wszystkich zainteresowanych zmroziły ceny biletów. Głosy niezadowolenia były aż tak duże, że sprawę zdecydowała się skomentować firma odpowiedzialna za sprzedaż biletów.

Sanah po sukcesie poprzedniej trasy koncertowej "Uczta", która promowała jej ostatni album z duetami, ponownie wybiera się w tournée po Polsce. Trasa "Bankiet" zapowiada się na naprawdę ekstrawaganckie wydarzenie, które będzie się różnić od poprzednich występów artystki. Ceny biletów również nie przypominają tych, które obowiązywały na wcześniejsze występy artystki.

Ceny wyższe niż na koncerty międzynarodowych gwiazd

Najtańszy bilet na wydarzenie kosztuje 359 zł, a najdroższy 449 zł. Jest to spora różnica, jeśli spojrzymy na ceny za wstęp na koncert z poprzedniej trasy "Uczta", gdzie najtańszy bilet kosztował 109 zł. Ludzie są tym faktem bardzo zaskoczeni i nie kryją swojego oburzenia w internecie.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Komentujący niejednokrotnie wskazują na to, że ceny są znacznie wyższe od tych, które obowiązywały na koncerty światowych gwiazd, takich jak: Ed Sheeran, Coldplay czy Guns N' Roses. Pojawiają się także głosy, że bilet wstępu na festiwal muzyczny często można nabyć w mniejszych cenach.

Sprawę postanowił skomentować Eventim, czyli firma zajmująca się sprzedażą biletów na trasę "Bankiet". Treść ich komentarza brzmi następująco:

Zawiera ono wyjątkowy projekt z szeroko zakrojoną produkcją, w którą wchodzą między innymi specjalne efekty wizualne, 30-osobowy chór oraz 50-osobowa orkiestra. Przypominamy, że można również zapłacić metodą PayPo, czyli płatnością odroczoną.

Komentarz znajduje się pod postem firmy, w którym ogłoszono nową trasę koncertową. Pomimo stosownej argumentacji, na odpowiedź zdecydowało się niemal 50 osób, których tłumaczenie nie przekonało. Jeden z komentujących napisał (pisownia oryginalna - red.): "Znaczy, że to będzie piękne wydarzenie dla bogatych osób. Życie.. Czekamy na inne przedsięwzięcia....nieco tańsze."

Trzeba sobie jednak zdać sprawę, że koncerty na nadchodzącej trasie artystki będą znacznie różnić się od poprzednich. Jak możemy przeczytać w opisie wydarzenia: "Tym razem impreza będzie zasiadana. Nie zabraknie wytrawnej 50 osobowej orkiestry pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz wykwintnego 30 osobowego chóru. Za sale na BANKIETY posłużą nam cudowne dźwiękowo i wizualnie miejscówki w Polsce". 

Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia jest z pewnością dla wokalistki i jej zespołu dużym wyzwaniem. Zarówno pod względem logistycznym, jak i finansowym. Stąd zapewne wyższa cena biletów niż na koncert stadionowy czy klubowy. Niechętnym na zakup biletu w takiej cenie pozostaje tylko czekać na następne tournée artystki.

sanah - harmonogram trasy koncertowej "Bankiet":

  • 4 listopada 2022 — Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
  • 9 listopada 2022 — Bielsko-Biała, Cavatina Hall
  • 12 listopada 2022 — Katowice, Sala Koncertowa NOSPR
  • 14 listopada 2022 — Poznań, Sala Ziemi Poznań Congress Center
  • 23 listopada 2022 — Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
  • 30 listopada 2022 — Warszawa, Filharmonia Narodowa
  • 9 stycznia 2023 — Kraków, ICE Kraków Congress Centre
Zobacz wideo Polecamy nasze ulubione płyty, które wpadną wam w ucho [Popkultura Extra]

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: