Baasch świętuje 10 lat od premiery EP-ki "Simple Dark Romantic Songs". Album zostanie wydany na winylu

Po wakacyjnej trasie koncertowej "Backwards Tour", Baasch stawia kropkę nad i w kwestii podsumowania swojej dziesięcioletniej działalności. Jak dotąd wydana tylko cyfrowo, jego pierwsza EP-ka "Simple Dark Romantic Songs" trafi na półki sklepowe jako płyta winylowa.

Ostatni czas dla Baascha był pełen sukcesów. Bartosz Schmidt otrzymał Fryderyka z kategorii elektronika za album „Noc" i rok później również nominację do tej nagrody na soundtrack do spektaklu „Balladyna". Zagrał mnóstwo koncertów na najważniejszych festiwalach – od Męskiego Grania, przez Fest Festival, Opener czy Audioriver, stworzył muzykę do spektakli teatralnych i filmu. Wreszcie przyszedł czas na podsumowanie. 

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Baasch wydaje swoje pierwsze wydawnictwo na winylu

Dokładnie 10 lat temu premierę miała debiutancka Epka Baascha „Simple Dark Romantic Songs". Wydana była tylko cyfrowo, ale i tak narobiła sporo szumu, skutkując zaproszeniem Baascha na wiele scen, choćby Tauron Nowa Muzyka i Free Form Festival.

Tak o swoim pierwszym wydawnictwie wypowiada się sam artysta:

Od tej EPki wszystko się zaczęło. Na tych czterech utworach uczyłem się samodzielnej produkcji muzycznej i kształtowałem swoje brzmienie. Tytuł "Simple Dark Romantic Songs: w świadomości słuchaczy pozostał jako mój pomysł na muzykę, ukierunkował kolejne moje nagrania i pomógł zrozumieć, o czym i jak chcę pisać

Po dekadzie album wychodzi na 10-calowym winylu, wzbogaconym o CD z bonus trackiem - „Backwards". Utwór pochodzi z tego samego okresu, pierwotnie nie znalazł się na „Simple Dark Romantic Songs", dzisiaj trafia w ręce fanów.

10-leciu projektu towarzyszyła trasa koncertowa „Backwards". Baasch zagrał na niej utwory z całego okresu swojej działalności w nowych aranżacjach. Ostatnia odsłona trasy to warszawski festiwal On Air 9 września.

Baasch, Simple Dark Romantic Songs, winyl.Baasch, Simple Dark Romantic Songs, winyl. Materiały prasowe.

Zobacz wideo "Na tej płycie jest dużo niepewności. W tym wieku musimy się odnaleźć". Wywiad z Krystianem Ochmanem

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: