Jak wygląda "Romantyczność" według Lor? Dziewczyny pokazały nowy teledysk

W chwili założenia zespołu w 2015 roku najmłodsza członkini Lor miała 14 lat. Dzisiaj mają o kilka więcej i kilka... ważnych festiwali oraz sesję dla amerykańskiego radia na koncie. Teraz czas na trzeci singiel, który zapowiada ich polskojęzyczną płytę.

Lor tworzą cztery dziewczyny: wokalistka Jagoda Kudlińska, Julia Skiba (pianino), Julia Błachuta (skrzypce) i Paulina Sumera, która pisze teksty. "Romantyczność" jest ich trzecim singlem, zapowiadającym polskojęzyczny debiut - wcześniej były znane z piosenek śpiewanych po angielsku. Utwór zarówno muzycznie jak i lirycznie czerpie z polskiego folkloru, równocześnie stanowiąc komentarz do sytuacji współczesnych kobiet.

Gala wręczenia muzycznych Fryderyków 2021 w Netto Arenie w Szczecinie. BaaschBaasch wydaje swoją pierwszą EP-kę na winylu

"Romantyczność" - zobacz teledysk zespołu Lor

Teledysk, luźno inspirowany obrzędowością słowiańską, nagrany został w podkrakowskiej wsi, we współpracy z Sorocki Studio i Draft Films.

 

Obecnie zespół pracuje nad albumem, na którym znajdą się utwory zaśpiewane wyłącznie w języku polskim. Premiera płyty zaplanowana jest na wiosnę 2023 roku, i ukaże się ona nakładem wytwórni Agora Muzyka.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lor (nazwa zespołu pochodzi od "folklor") to młoda żeńska grupa z Krakowa, prezentująca muzykę indie folkową, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem.

Zobacz wideo Zagraniczni aktorzy, którzy grają Polaków [RANKING]

Zespół miał okazję zagrać na takich wydarzeniach jak Open’er, Spring Break, Slot Art, Soundrive, Europejskie Targi Muzyczne Gazety Co Jest Grane, Orange Warsaw Festival czy OFF Festival, podczas którego zarejestrował sesję na żywo dla amerykańskiego radia KEXP.

Drogie bilety na trasę koncertową sanah. Firma bileterska odpowiadaDrogie bilety na trasę koncertową sanah. Firma bileterska odpowiada

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: