Maja Staśko eksperymentuje z rapem. Wypuściła utwór "Walcz jak dziewczyna"

Najbardziej ropoznawalna aktywistka na rzecz praw kobiet w Polsce nie przestaje zaskakiwać. W niedzielę wypuściła swoją pierwszą piosenkę o nazwie "Walcz jak dziewczyna". W tekście jest sporo nawiązań do kilku głośnych wydarzeń z jej życia.

Maja Staśko w wakacje zaskoczyła wielu internautów. Zdecydowała się wystąpić jako zawodniczka w freak-fightowej gali High League. Jej udział w tym wydarzeniu wzbudził wiele skrajnych emocji. Aktywistka tłumaczyła swoją decyzję chęcią wsparcia instytucji społecznych z honorarium, które dostanie za udział w walce. Poza tym chciała w ten sposób rozgłośnić informacje o różnych organizacjach wsparcia, gdzie każdy może zasięgnąć pomocy.

"Walcz jak dziewczyna" to raperski debiut Staśko

Po raz pierwszy piosenkę można było usłyszeć podczas wyjścia Mai do walki na High League. A już w niedzielę piosenka trafiła do sieci na kanał labelu 2120 Influenserzy Muzyki. Za produkcję utworu odpowiada BigJed. Trwa tylko niecałe dwie i pół minuty, ale już pierwsze zwrotki mogą co niektórych wcisnąć w podłogę. Staśko zaczyna mocno, od wypomnienia wielu wyzwisk, które padły w jej kierunku.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Cały utwór ma wydźwięk feministyczny i Maja celebruje w nim wielką siłę kobiet, która w nich drzemie. Chce dać do zrozumienia wszystkim, a głównie nieprzyjaznym jej mężczyznom, że świat się zmienia i pomimo wielu niesprzyjających rzeczy po drodze, warto być zdecydowaną i robić to, na co się ma ochotę.

W jednej linijce tekstu oberwało się streamerowi Nitro, raperowi Malikowi Montanie czy dziennikarzowi Krzysztofowi Stanowskiemu. To celowa zaczepka. Maja wcześniej była zamieszana w różne niesnaski z tymi osobami. Co sprawne ucho może także wychwycić uszczypliwość w kierunku Maty. 

Zobacz wideo Bedoes w top pięć polskich raperów. Tak go oceniły inne gwiazdy [Gwiazdy o gwiazdach]

W piosence Staśko możemy usłyszeć wyzwisko "głupia pi..a", które padło także w utworze "MC" znanego rapera. Mata użył go wtedy w kontekście wylania matcha latte, które było obecne w jego zestawie w restauracji McDonald's. Współpraca nie spodobała się wówczas Staśko i publicznie skrytykowała ją w sieci. Na opublikowanym nagraniu m.in. ostentacyjnie wyrzuciła jego zestaw. Jakiś czas później pojawił się utwór "MC", w którym raper tłumaczy się ze swojej współpracy ze znaną siecią fast food. Tam pada właśnie wers: "Ty wylewasz matcha latte, głupia pi..o". Maja twierdziła, że ten wers był wykierowany w nią.

Patrząc po komentarzach pod utworem, wielu osobom podoba się jej utwór. Pojawiają się też głosy chwalące jej wykonanie, które określane jest jako lepsze niż wielu innych, którzy niedawno zaczęli rapować. Możemy przeczytać praktycznie same pochwały, takie jak: "W dziewczynach jest siła! Dobra robota!", "Bardzo fajna, szczera nutka. Gratuluję siły i motywacji" czy "Zdecydowanie lepsze od Nitrozyniaków, Ekip i innych wannabe raperów". 

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: