Jamie xx wraca z kolejnym singlem. Rozgrzał nim publikę na ON AIR Festival

Nowa piosenka nazywa się "KILL DEM" i jest inspirowany londyńskim Notting Hill Carnival. To impreza, która odbywa się co roku od 1959 roku i trwa dwa dni. Jest to święto londyńskich mieszkańców pochodzenia karaibskiego, a odbywa się w dzielnicy Notting Hill.

Przez ostatnie lata Jamie xx zarówno jako członek formacji The xx, czy jako solowy producent udowodnił, że posiada szczególne umiejętności rozkręcania imprez. W sierpniu po raz pierwszy wystąpił na Soundboy Stage podczas Notting Hill Carnival. To tam premierowo zagrał nowy utwór inspirowany tymże miejscem. A oficjalnie do serwisów streamingowych trafił w ostatni wtorek.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Gala wręczenia muzycznych Fryderyków 2021 w Netto Arenie w Szczecinie. BaaschBaasch wydaje swoją pierwszą EP-kę na winylu

"KILL EM" dostarcza wybuchu energii

Obecny rok to dla producenta okres ciężkiej pracy. Na początku roku wydał pierwszy solowy singiel od 2020 roku, czyli "Let's Do It Again". Poza tym zaangażował się w produkcję debiutanckiego solowego albumu swojego kolegi z zespołu The xx - Olivera Sima. Płyta nazywa się "Hideous Bastard", a Jamie zremiksował także utwór "GMT" z tej płyty.

Post Malone opowiada o wypadkuPost Malone miał wypadek podczas koncertu. Uszkodził żebra i przeprosił fanów

Nowy singiel brytyjskiego DJ-a to utwór bezpośrednio zainspirowany coroczną imprezą w Londynie, w której brał udział od czasu, gdy był nastolatkiem. Brzmi tak jakby został specjalnie stworzony pod wielkie wydarzenia, na których muzykę należy grać z wielkich głośników na pełen regulator.

"KILL DEM" wprowadza w nas ducha imprezy i sprawia, że stajemy się niczym nieokiełznany żywioł. Wszystko za sprawą zapętlonych bębnów, ostrych przejść czy pociętych wokalów, które sprawiają, że zdrowy rozsądek ustępuje i myślisz tylko o szaleństwie na parkiecie. 

 

Z pewnością jest to właśnie piosenka, dzięki której Jamie xx chciałby utrzymać ulicę pełną ludzi w ruchu. Zagrał też ją przedpremierowo 9 września w Polsce podczas On Air Festival na Lotnisku Bemowo w Warszawie. Chociaż pogoda wtedy nie sprzyjała, to set Jamiego sprawił, że temperatura każdego festiwalowicza wzrosła, dzięki tańcu i podskokom w rytm muzyki.

Zobacz wideo "Na tym festiwalu nie liczy się to, co się gada, tylko to, co się gra". Wywiad z Arturem Rojkiem

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: