Tomasz Wołek nie żyje. Dziennikarz i publicysta miał 74 lata

Tomasz Wołek nie żyje. Informację o jego śmierci potwierdziła w rozmowie z TOK FM rodzina.

Tomasz Wołek był dziennikarzem, publicystą, działaczem opozycji w PRL-u. Od 19 lat był także stałym gościem Jacka Żakowskiego w piątkowym Poranku Radia TOK FM.

Tomasz Wołek nie żyje. Należał do "trzódki" Jacka Żakowskiego

Tomasz Wołek urodził się w 1947 roku w Gdańsku. Był absolwentem studiów z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. W 1968 roku uczestniczył w wiecach studenckich w ramach wydarzeń marcowych, w 1980 roku wstąpił do Solidarności. Podczas stanu wojennego pisał do pism podziemnych.

Ta kobieta. Biografia Wallis Simpson - fragment okładkiKrólowa mówiła o niej "ta kobieta". Zapewniała księciu matczyne połajanki

Był dziennikarzem sportowym i politycznym, komentował także to, co dzieje się na świecie. Od 1990 pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego dziennika "Życie Warszawy, a w latach 1993-1995 był jego redaktorem naczelnym. W 1996 został redaktorem naczelnym nowego dziennika "Życie" - funkcję sprawował do 2001 roku i ponownie, po reaktywacji czasopisma, w latach 2004-2005.

Więcej aktualnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Publikował w "Rzeczpospolitej", "Gazecie Wyborczej" i "Polityce". Od 19 lat był stałym piątkowym gościem audycji Jacka Żakowskiego, tworzył tzw. trzódkę komentującą wydarzenia mijającego tygodnia. Był autorem kilku książek o tematyce katolickiej, jak również prac poświęconych piłce nożnej (zwłaszcza południowoamerykańskiej).

Vincent V. SeverskiVincent V. Severski: Jaka Rosja jest - czerwona, biała czy różowa, to ona wciąż jest Rosją

W 1997 roku został wyróżniony Nagrodą Kisiela, a 2011 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: