Pezet na krótko przed premierą nowego albumu, wydaje nowy singiel "Tonący"

Już 30 września do sprzedaży trafi nowy album Pezeta pt. "Muzyka komercyjna". Do sieci trafił właśnie najnowszy singiel z tej płyty, czyli "Tonący".

Jak do tej pory nadchodzący krążek promowały cztery single. Nieco ponad tydzień przed premierą Pezet zdecydował się podzielić się z fanami kolejnym premierowym utworem.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

"Tonący" to piąty singiel zapowiadający "Muzykę komercyjną"

Za produkcję piosenki odpowiada Auer, a tak opisał ją Pezet w poście na Instagramie:

"Tonący" to według mnie tekst o moim pokoleniu, takich ludziach, którzy musieli zawalczyć o przyszłość, często o rzeczy przyziemne, o jakieś większe zasoby materialne, bo nikt nam nie dał tego na starcie. Gdziekolwiek byśmy nie doszli, to zawsze mamy z tyłu głowy, że możemy tam wrócić. Niemniej jednak trochę walczą w nas dwa wilki, bo równocześnie gardzimy ludźmi, którzy robią wszystko tylko dla pieniędzy i samymi pieniędzmi również. Tacy już są powoli starzejący się rapowcy z pozostałością antysystemowego, trochę punkowego światopoglądu. A w tym wszystkim jak zwykle damsko-męska historia w tle, lub może należałoby rzec wiele takich historii. Don’t hate the player, hate the game.
 

Poprzednim singlem, który również znajdzie się na nowym albumie jest utwór "Jeden świat" nagrany z Natalią Szroeder. Piosenka powstała w ramach akcji "Mastercard Music", która ma na celu tworzyć nieoczywiste duety, w którym każdy z wykonawców reprezentuje odrębny muzyczny świat. W pierwszej edycji akcji brali udział Sobel i sanah, którzy zaprezentowali światu utwór "Cześć, jak się masz?". 

Wspomniany wyżej krążek pt. "Muzyka komercyjna" będzie zawierał wiele historii o muzyce rapowej na sprzedaż czy o wszechobecnym przesuwaniu granic w świecie muzyki na każdej płaszczyźnie. Jak mówi sam artysta: "(...) to jest coś co przestało się mieścić w moich subiektywnych ramach dobrego smaku". Premiera płyty już 30 września.

Zobacz wideo Natalia Szroeder i Quebo udekorowali dom na święta

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: