Sam Smith i Kim Petras prezentują "Unholy". To zapowiedź nowej płyty Smitha

Po dwuletniej przerwie od wydawania nowej muzyki, Sam Smith wspólnie z Kim Petras stworzyli nową piosenkę o nazwie "Unholy". Fragment utworu od tygodni był wielkim trendem na TikToku.

Nowy utwór był wyczekiwany przez fanów Smitha, a apetyt podsycał udostępniony dużo wcześniej fragment piosenki na TikToku. Do czasu oficjalnej premiery singla zdążyło go wykorzystać w ponad 300 000 filmikach stworzonych na tej platformie.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

"Unholy" nareszcie dostępne

Smith w "Unholy" opowiada historię o mężu zdradzającym żonę, której postać przybiera tutaj transpłciowa wokalistka Kim Petras. Jej głos możemy usłyszeć w drugiej zwrotce i równoważy śmiały wokal Smitha. 

Nowy utwór to niespodzianka dla fanów muzyka. Brzmi całkowicie odmiennie od dobrze kojarzonych popowych ballad. Słychać tutaj zmierzanie w stronę R&B, gdzie na pierwszy plan wyciągnięty jest bas, a rytmiczny bit powoduje, że nowa piosenka ma szansę podbić klubowe parkiety.

 

On Air Festival. Jamie xxJamie xx wraca z kolejnym singlem. Rozgrzał nim publikę na ON AIR Festival

Artysta był bardzo zadowlony ze współpracy z Petras. W poście na Instagramie napisał, że nigdy wcześniej nie czerpał tyle radości z tworzenia nowego kawałka, co przy "Unholy". Wspomniał także, że eksperymentowanie z muzyką i porzucenie dotychczasowych zasad było dla niego bardzo wyzwalające.

W wywiadzie dla "Billboardu" zdradził, że nowa płyta będzie wolna od motywu złamanych serc i nieudanych związków. Ma być w niej o wiele więcej "radości". I chociaż może się wydawać, że "Unholy" nie wpisuje się do tejże rubryki, to równie śmiało można stwierdzić, że w kanony piosenek o nieszczęśliwej miłości także się nie wpisuje.  

Pezet wypuszcza nową płytę. Ruszył preorder 'muzyki komercyjnej'Pezet na krótko przed premierą nowego albumu, wydaje nowy singiel "Tonący"

Przed wydaniem piosenki, co niektórzy podejrzewali, że "Unholy" może okazać się kolejną kolaboracją Smitha z klubowym duetem Disclosure. W sieci zaczęły pojawiać się nagrania z występów DJ-ów, na których słychać "Unholy" w house'owej wersji. Takie wieści podsycała na przykład brytyjska stacja radiowa Capital Dance.

Później okazało się, że jest to tylko remix, a oryginalna wersja będzie utrzymana w wolniejszym klimacie. Jednak opcja od Disclosure może równie dobrze rozgrzać klubowe sale tej jesieni, co normalna odsłona piosenki, która z pewnością zacznie tam rządzić już od tego weekendu.

Zobacz wideo Popkultura odc. 51

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: