Drugi album "Czułe Kontyngenty" duetu Karaś/Rogucki już dostępny

Nowy album utrzymany jest w podobnej konwencji, co poprzedni zatytułowany "Ostatni bastion romantyzmu". Był on jednym z najczęściej odtwarzanych płyt w 2020 roku.

Zespół Karaś/Rogucki powstał w 2019 roku po ogłoszeniu zawieszenia działalności przez zespoły Coma i The Dumplings, do których należą oboje artyści. Poza Kubą Karasiem i Piotrem Roguckim w skład zespołu wchodzą także Wiktoria Jakubowska oraz Kamil Holden Kryszak.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 123

"Czułe Kontyngenty" wciąż pełne romantyzmu i nostalgii

Pierwsze pogłoski o powstaniu drugiego albumu mogliśmy już usłyszeć w tamtym roku. W maju 2021 roku wypuszczono pierwszy singiel pt. "Gościnny lot", w którym gościnnie wystąpiła także Julia Wieniawa. Kolejne piosenki zwiastujące drugi album to "Jutro spróbujemy jeszcze raz", "Zapasowy Tlen" oraz "Film".

Na nowym albumie znajdziemy dwanaście piosenek opowiadających o miłości w epoce, w której coraz bardziej dominuje wirtualna rzeczywistość. Po pierwszym przesłuchaniu możemy odnieść wrażenie, że Panowie pozostali na tym samym, bezpiecznym gruncie muzycznym. Zauważalna jest na pewno większa obecność instrumentów gitarowych, które wyraźniej wyróżniają się spośród klawiszowego grania.

Karaś/Rogucki 'Czułe Kontyngenty'Karaś/Rogucki 'Czułe Kontyngenty' Materiały promocyjne / Kayax

Jednak chyba taki miał być zamysł nowej płyty, jak i całego projektu. Jak mówi Piotr Rogucki o nowym albumie:

"Czułe Kontyngenty", to według założeń przyjętych na początku działalności, kolejny po płycie "Ostatni bastion romantyzmu", transport piosenek o miłości. Tym razem wysyłamy do słuchaczy przesłanie, że miłość jest narzędziem dającym szansę na wyrwanie się z chaosu, w którym pogrąża się świat. Jest trochę refleksyjnie i osobiście, jest czule i blisko.

Z okazji premiery albumu, wydano także nowy singiel, czyli "Brunatny", który stylistyką nawiązuje do syntezatorowych brzmień lat osiemdziesiątych. W warstwie lirycznej możemy odczuć afirmację najprostszych chwil czy pochwałę "wolnego" stylu życia. Jak śpiewa Rogucki: "Czasami trzeba zwolnić by zrobiło się piękniej".

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: