Catz 'n Dogz i Krzysztof Zalewski wypuścili razem "Chmurę"

W piątek premierę miał najnowszy singiel elektronicznego duetu Catz 'n Dogz. Nazywa się "Chmury" i do zaśpiewania w nim zaprosili Krzysztofa Zalewskiego. Utwór zapowiada wydanie przez chłopaków nowej płyty.

Catz ‘n Dogz tworzy dwójka kolegów ze Szczecina, czyli Grzegorz Demiańczuk i Wojciech Tarańczuk. Zaczynali razem w 2003 roku w nieistniejącym już szczecińskim Radiu ABC. Od tamtej pory trzymają się razem i od lat z powodzeniem podbijają świat muzyki elektronicznej. Grali już chyba wszędzie na świecie – od Australii czy Brazylii po Indie. Są gwiazdami sceny DJskiej, ale chętnie produkują i tworzą muzykę, zapraszając do współpracy polskie i światowe gwiazdy.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Popkultura odc. 123

"Chmury" to zapowiedź kolejnego albumu pt. "Punkt"

30 września będzie mieć premierę kolejny album Catz ‘n Dogz o nazwie „Punkt". Nowa płyta będzie miała dla nich szczególne znaczenie. Po pierwsze dlatego, że zaprosili do współpracy wokalistów, których szanują i słuchają na co dzień, których głos, przekaz i artystyczna droga są im najbliższe. I tak na płycie znalazły się utwory stworzone razem z Krzysztofem Zalewskim, Kayah, Szczylem, Baaschem, Pauliną Przybysz, Rosalie, Łoną, Rebeką, Schafterem i Kubą Karasiem.

Po drugie dlatego, że album opowiada o takim momencie w życiu, który jest kluczowy, ważny, przełomowy. Kolejne piosenki to historie bardzo nam bliskie, o szukaniu własnej drogi, odwadze bycia sobą, o takim punkcie, który choć trudny, zmienia wszystko.

Taki jest też utwór nagrany z Krzysztofem Zalewskim. Wojtek z Catz ‘n Dogz tak opowiada o utworze „Chmura":

To piosenka o problemach, z którymi nie wiemy, jak sobie poradzić. Gdy jesteśmy w dołku, nie widzimy rozwiązania, pochłania nas czarna chmura, a przecież czasem wystarczy mały impuls pomoc kogoś bliskiego, żeby świat nabrał na nowo ciepłych barw. Niekiedy potrzebny jest tylko czas. Negatywne momenty w życiu też są nam potrzebne.

Premiera płyty zapowiedziana jest na 30 września 2022 roku. Wydana zostanie na winylu i obecna będzie także w serwisach streamingowych.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: