Super Bowl 2023. Rihanna główną muzyczną gwiazdą. To koniec przerwy artystki?

Choć po wydaniu płyty "Anti" w 2016 roku Rihanna postanowiła zrobić przerwę od muzyki, artystka została ogłoszona jako gwiazda, która wystąpi w przerwie Super Bowl 2023. Spekulacje na temat wydania 9. studyjnej płyty trwają od lat. Czy tak znaczący koncert oznacza jednak koniec artystycznego zastoju?

Dziewięciokrotna zdobywczyni Grammy, Rihanna, mimo muzycznej przerwy nie narzeka na brak pracy. Prowadzi własną markę Fenty Beauty, a także aktywnie zarządza social mediami, choć w 2020 ogłosiła chwilową przerwę ze względu na zdrowie psychiczne i natłok obowiązków. Niedawno otrzymała jednak wyjątkową propozycję. Artystka wystąpi w przerwie słynnego Super Bowl w 2023 roku.

Zobacz wideo "Szybcy i wściekli" powracają! Zwiastun "F9" z Super Bowl

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Anti" i "R9" - co z nową muzyką?

Pochodząca z Barbadosu wokalistka milczy od czasu wydania płyty "Anti" w 2016 roku. Premierze towarzyszyła nowatorska decyzja, bo Rihanna umożliwiła fanom odsłuchanie zawartości całkowicie za darmo, zanim trafiła do sprzedaży. Mimo że album osiągnął komercyjny sukces, docierając do pierwszego miejsca listy Billboard 200, nie doczekał się jeszcze swojego następcy. W 2021 spekulowano, że artystka nagrywa dziewiątą płytę studyjną, zatytułowaną roboczo "R9" we współpracy z Pharellem Williamsem. Muzyków widziano razem w studio. Rihanna wciąż nie ujawniła daty premiery, ale potwierdziła, że prace nad nowym materiałem faktycznie trwają. Associated Press poinformowało, że nie zabraknie eksperymentów. Fani podejrzewają, że album będzie utrzymany w stylu reggae.

Rihanna gwiazdą Super Bowl 2023

Super Bowl to finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi NFL, ale już dawno przestał być wydarzeniem wyłącznie sportowym. Współcześnie jest imprezą przyciągającą specjalistów od marketingu, reklamodawców oraz... artystów. Jej stałym punktem są występy muzyczne podczas przerw. Do tej pory gwiazdami tego punktu programu zostali m.in. Kendrick Lamar, Shakira czy Jennifer Lopez. Za pokaz w 2023 odpowiedzialna jest firma Roc Nation, zarządzana przez Shawna "Jaya-Z" Cartera, który w przeszłości odkrył Rihannę. NFL, ogłaszając jej przyszłoroczny występ, przytoczył słowa rapera:

Rihanna to talent pokoleniowy, kobieta o skromnych początkach, która na każdym kroku przewyższała ludzkie oczekiwania, osoba urodzona na małej wyspie Barbados, która stała się jednym z najwybitniejszych artystów wszech czasów. Samodzielnie osiągnęła sukces w biznesie i rozrywce

- powiedział Jay-Z. W podobnym tonie wypowiedział się również Oliver Schusser, wiceprezes Apple Music and Beats, które sponsoruje Super Bowl, zastępując Pepsi:

Rihanna jest niesamowitą artystką, którą uwielbiają miliony klientów Apple Music na całym świecie. Cieszymy się, że możemy współpracować z nią, Roc Nation i NFL, aby zapewnić fanom muzyki i sportu doniosłe widowisko.

Super Bowl LVII zaplanowano na 12 lutego 2023 roku. Odbędzie się w Glendale w Arizonie. W przeszłości do wielu artystów dołączyli goście specjalni, więc niewykluczone jest, że Rihanna również nie wystąpi sama. Informacją o wyjątkowym występie podzieliła się już w swoich social mediach, ale powrót na scenę nie oznacza jeszcze oficjalnego powrotu artystki do tworzenia.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: