Raper Coolio nie żyje. Wykonawca "Gangsta's Paradise" zmarł nagle w wieku 59 lat

W wieku 59 lat zmarł amerykański raper, producent muzyczny i aktor Coolio. W środę artysta został znaleziony martwy w domu swojego przyjaciela w Kalifornii. Śledczy wykluczają udział osób trzecich - śmierć Coolio była najprawdopodobniej spowodowana kwestiami zdrowotnymi.

Coolio został znaleziony nieprzytomny w łazience w domu przyjaciela w środę w godzinach popołudniowych czasu lokalnego. Przybyłe na miejsce służby potwierdziły zgon mężczyzny.

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci artysty. Według menadżera muzyka mógł on doznać ataku serca.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Coolio (naprawdę nazywał się Artis Leon Ivey Jr.) urodził się 1 sierpnia 1963 r. Największe sukcesy w branży muzycznej odnosił w latach 90. dzięki albumom "It Takes a Thief", "Gangsta's Paradise" "My Soul".

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Coolio nie żyje. Amerykański muzyk miał 59 lat

Jego najbardziej znanym przebojem jest wielokrotnie nagradzany utwór "Gangsta's Paradise" 1995 r., którego był również współautorem. "Gangsta's Paradise" znalazło się na ścieżce dźwiękowej filmu "Młodzi gniewni".

 

Popularność zdobywały również inne single Coolio, m.in. "Fantastic Voyage", "1, 2, 3, 4 (Sumpin' New)" i "C U When U Get There".

Jego ostatni album studyjny - "From the Bottom 2 the Top" ukazał się w 2009 r. Gościnnie pojawiał się w utworach innych artystów.

Artysta miał sześcioro dzieci.

Więcej o: