Kiedyś rapował Łona, dziś śpiewa Kaśka Sochacka. Jest klip do "Ostatniej Prostej"

Kaśka Sochacka razem z producentem Olkiem Świerkotem (Dawid Podsiało, Kortez, Męskie Granie) stworzyli nową wersję nagrania Łony i Webbera pt. "Ostatnia Prosta".

Utwór i kip to część projektu "Albo Inaczej", w ramach którego wokaliści i wokalistki reinterpretują klasyki polskiego hip-hopu.

- Rok temu, razem z Olkiem kończyliśmy materiał na płytę "Ministory". Siedzieliśmy na tarasie w Jazzboy, kiedy do Olka zadzwonił Witek Michalak i zaproponował mu zrobienie piosenki w ramach projektu "Albo Inaczej". Uwielbiam z Olkiem pracować, wiec od razu wypaliłam: "Zróbmy to razem". Trochę się w ten projekt spontanicznie wprosiłam, z czego dziś bardzo się cieszę - wspomina Kaśka Sochacks. - Zaczęliśmy przeszukiwać piosenki, płyty, różne składanki i nagle trafiłam na utwór Łony i Webera "Ostatnia Prosta". Skądś kojarzyłam ten tekst i dopiero później uzmysłowiłam sobie, że podobny wiersz napisała kiedyś Agnieszka Osiecka. Okazało się, że właśnie ten wiersz Osieckiej był inspiracją dla Łony w napisaniu tego numeru. To numer, nad którym pracowaliśmy z przerwami od jesieni. Historia zatacza koło i kolejnej jesieni możecie posłuchać tego numeru wy - dodaje.

Kaśka Sochacka i "Ostatnia Prosta" - zobacz teledysk

 

Autorką koncepcji teledysku opartej na sztuce teatru cieni i producentką klipu jest Magdalena Laskowska wspierana przez Kaske Sochacką. Zdjęcia oraz montaż to zasługa Adama Słomińskiego. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Vega o Vedze, ale to na szczęście nie jest jedyna premiera tygodnia

Pierwsza płyta z serii "Albo Inaczej" ukazała się w 2015 roku, a swojej kontynuacji doczekała się po trzech latach. Poawiły się nia nich np. "Re-fleksje" Pezeta wyśpiewane przez Andrzeja Dąbrowskiego czy "Czerwona sukienka" Tworzywa Sztucznego w wykonaniu Justyny Święs z zespołu The Dumplings. Album "Albo Inaczej 2", na którym wystąpili m.in. Krzysztof Zalewski, Natalia Nykiel czy Daria Zawiałow, został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii "nowe wykonanie".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: