Zagrała na koncercie Foo Fighters. Teraz wydała piosenkę, którą dedykuje ojcu

Nandi Bushell to bardzo utalentowana dwunastolatka, która posiada wielki talent do gry na perkusji. Udało jej się już koncertować z Foo Fighters, który jest jednym z największych współcześnie rockowych zespołów. W zeszły piątek wydała nowy singiel pt. "The Shadows", który zadedykowała swojemu ojcu - Johnowi Bushellowi, który zmaga się z depresją.

Nandi to brytyjsko-zuluska artystka, która zyskała rozgłos na całym świecie, dzięki udostępnianiu filmików, na których wykonuje covery znanych rockowych piosenek. Jej występami zachwycali się Lenny Kravitz czy Dave Grohl z zespołu Foo Fighters. 

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Rozgłos, który zyskała sprawił, że we wrześniu udało się zagrać na perkusji podczas koncertu upamiętniającego Taylora Hawkinsa, który był perkusistą zespołu Foo Fighters. Na koniec miesiąca zaskoczyła też swoich fanów i wypuściła swój debiutancki singiel pt. "The Shadows".   

The Beatles i BTS Te zespoły sprzedały w 2022 najwięcej płyt. Wielkie powroty The Beatles i Metalliki

Nową piosenkę zadedykowała tacie

Oprócz gry na perkusji, młoda dziewczynka próbuje teraz swoich sił w grze na gitarze prowadzącej, basowej i na saksofonie. Przed wydaniem debiutanckiego singla, zamieściła na Twitterze post, w którym wyznała, że niedawno nagrała "pięć bardzo osobistych piosenek", które złożą się na jej debiutancką EP-kę.

Nandi wyznała, że napisała nową piosenkę, aby poprawić humor swojemu tacie, który "popadł ostatnio w depresję z powodu nasilenia się choroby autoimmunologicznej". I właśnie tekst opowiada o zmaganiu się ojca z chorobą. Tak piosenkę opisuje sama Nandi:

Chciałam pomóc rozweselić mojego tatę, pisząc dla niego piosenki. On opisywał mi swoje uczucia, a ja umieszczałam te słowa w tekstach, dając mu tym samym znać, że zawsze przy nim będę

W teledysku widać młodą dziewczynkę, która świetnie radzi sobie z grą na różnych instrumentach. Sceny przeplatane są archiwalnymi nagraniami rodzinnymi, na których widać zabawę Nandi z ojcem.

 

Marcin Rogacewicz Marcin Rogacewicz był gwiazdą seriali TVP i Polsatu. Dzisiaj prowadzi warzywniak

Oboje mają nadzieję, że utwór ze swoim przesłaniem dotrze do szerokiej publiczności. Dziewczynka ma w sieci dużą rzeszę fanów, a w poniedziałek wystąpiła w brytyjskim programie telewizyjnym dla dzieci "Blue Peter". Spodziewane jest także spotkanie Nandi z szefem Apple, czyli Timem Cookiem, który jest zachwycony zdolnościami artystki.

Jak sobie radzić z depresją?

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Zobacz wideo Popkultura odc. 124

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: