Normalnie bilety na ich koncerty kosztują krocie. Tym razem gitarzysta Rammsteina zagrał na ulicy

Rammstein zagrał na zamknięcie swojej ogólnoświatowej trasy dwa koncerty w Meksyku. Pomiędzy tymi występami gitarzysta zespołu, Richard Z. Kruspe, zrobił miłą niespodziankę fanom. W pełnym scenicznym rynsztunku pojawił się na jednej z ulic miasta. Zagrał dla zbierającej się publiczności "Du Hast", jeden z największych przebojów niemieckiego zespołu - ludzie śpiewali razem z nim.

Rammstein wyprzedaje bilety na koncerty w niemal wszystkich miastach, w których się zjawia. Często niezwykle trudno jest się dostać na ich występ, bo wejściówki rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Choć do tanich nie należą - ceny na przyszłoroczną trasę zaczynają się od 330 zł. Najdroższy bilet kosztuje 495 zł. Trudno się oczywiście dziwić - zespół każdy ze swoich występów ma dokładnie zaplanowany i opakowany spektakularnymi efektami wizualnymi, które korespondują z tekstami piosenek. Niektórzy mówią wręcz, że koncerty niemieckiego zespołu są niczym metalowe opery. Tym bardziej więc zaskakujący był niespodziewany występ gitarzysty, który wyruszył na ulice Meksyku tylko ze swoją gitarą.

Zobacz wideo Kijowska orkiestra zagrała koncert na Placu Niepodległości w ramach akcji "Wolne Niebo"

Gitarzysta Rammsteina zagrał "Du Hast" na ulicy

Rammstein w stolicy Meksyku zaplanowane miał aż dwa duże koncerty, które odbyły się  2 i 4 października. Richard Z. Kruspe ewidentnie miał ochotę na coś więcej i postanowił pomiędzy występami zrobić coś spontanicznego. Już w swoim scenicznym stroju pojawił się z gitarą i wzmacniaczem na ulicy.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Richard Zven Kruspe z Rammstein - materiały promocyjneGitarzysta Rammstein dla Gazeta.pl: Zastanawiałem się, czy nie rzucić muzyki

Szybko pojawili się ludzie, którzy go rozpoznali i zauważyli, że dzieje się coś niezwykłego. Muzyk zagrał partyzancko piosenkę "Du Hast" - ta pochodzi z drugiej płyty grupy Rammstein i jest jednym z najpopularniejszych przebojów niemieckiego zespołu. Otaczający muzyka wielbiciele nie mieli problemu z tym, żeby podchwycić tekst i śpiewać razem z nim. Całość została oczywiście nagrana, a filmy z wydarzenia trafiły do sieci:

 

"Revolver Magazine" zauważa, że kilka lat temu na podobny performans zdecydował się były i zmarły już perkusista zespołu Slipknot, Joey Jordison. Wtedy też wyszedł przed swój hotel w Buenos Aires z gitarą akustyczną i zagrał jeden z utworów Slipknota.

Rammstein wydali nową płytę. 'Zeit' już w sprzedażyJak zarobić na niszowej muzyce ciężarówkę pieniędzy? Rammstein wie najlepiej

 

Sam Richard Z. Kruspe na graniu na ulicy nie poprzestał. Tego samego dnia zrobiono mu zdjęcia w jednej z lokalnych restauracji - widać na nich, jak w scenicznym kostiumie obsługuje grilla za kontuarem. To w jego przypadku również uzasadniony krok. Kruspe z wykształcenia jest bowiem kucharzem. Gotowaniem zajmował się, zanim jego kariera muzyczna nabrała rozpędu.

 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Choć Rammstein skończył już w tym roku koncertowanie, to wiosną 2023 roku wraca na trasę. European Stadium Tour 2023 22 maja w Wilnie, a kolejne koncerty odbędą się m.in. w Helsinkach, Brnie, Monachium, Lizbonie, Madrycie, Budapeszcie, Berlinie, Paryżu, Wiedniu, Brukseli, a także w Chorzowie. Pierwotnie niemiecki zespół miał zagrać na Stadionie Śląskim tylko 30 lipca 2022 roku, jednakże duże zainteresowanie biletami doprowadziło do podjęcia decyzji o zorganizowaniu następnego dnia występu w tym samym miejscu. Muzycy ogłosili tę miłą informację za pomocą żartobliwej grafiki z napisem "Wracamy odzyskać Lewandowskiego!".

Więcej o: