Doczekaliśmy się! Dawid Podsiadło prezentuje nowy singiel "To co masz Ty"

Dawid Podsiadło jest jednym z tych artystów, który swoją muzyką łączy Polaków ponad podziałami. Długo kazał czekać na oficjalną premierą nowego singla, ale właśnie na światło dzienne wyszedł utwór pt. "To co masz Ty".

Dawid długo kazał czekać swoim fanom na wydanie drugiego singla z nadchodzącego albumu. W tym czasie udało mu się nawet zmylić wielu z nich, gdy we wrześniu w mediach społecznościowych opublikował post z zapowiedzią czegoś nowego. Myśleli, że będzie to piosenka z nowej płyty, ale artysta zaskoczył wszystkich. Światło dzienne ujrzała nowa piosenka, ale stworzona specjalnie dla serialu Netflksa "Cyberpunk: Edgerunners". Dawid zaśpiewał ją po angielsku, a utwór nazywa się "Let You Down".

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

"To co masz Ty" promuje nowy album "Lata Dwudzieste"

Nowa piosenka pojawiła się w piątek o północy. Natomiast teledysk udostępniono o godzinie 12:00. Wyreżyserował go Filip Załuska, a rolę zakochanego stalkera odgrywa w nim Piotr Trojan. Aktor w 2020 roku został nagrodzony na festiwalu filmowym w Gdyni za pierwszoplanową rolę męską. A ostatnio zagrał w filmie "Johnny", gdzie odegrał jedną z głównych ról - Patryka Galewskiego.

Podsiadło i Trojan mieli okazję poznać się na planie wyżej wymienionego filmu, ponieważ Dawid jest jego koproducentem. To już druga taka sytuacja w historii artysty, ponieważ w 2019 roku odegrał taką samą rolę przy filmie "(Nie)znajomi" w reżyserii Tadeusza Śliwy.

 

Przy okazji premiery nowego singla i towarzyszącemu mu teledyskowi, w końcu poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących czwartego albumu Podsiadły. Wiemy, że będzie się nazywać "Lata Dwudzieste", a wyprodukowany został we współpracy z producentem Jakubem Galińskim, który na co dzień gra w zespole Dawida. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać okładka nadchodzącego albumu, ale zdradzono, że jej twórcą jest Daniel Jaroszek, czyli reżyser filmu "Johnny".

Następca „Małomiasteczkowego" to zbiór kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty, który już przyzwyczaił nas do mocnych tekstów, czego najlepszym przykładem jest opublikowany już utwór „POST". Problemy mikroświata, osobiste rozterki, ale i spojrzenie na to, co dzieje się na świecie. O tym będzie album „Lata Dwudzieste".

Tak o nowej płycie wypowiedział się sam artysta:

Lata 20. to moje pierwsze dziesięć lat innego życia. Innego od pierwszych dwudziestu. To także nabranie powietrza do płuc przed zbliżającą się trzydziestką i zderzenie się z moim nastoletnim wyobrażeniem o tym, kim wtedy będę. Wachlarz emocji, który towarzyszył mi podczas pracy nad albumem był bardzo szeroki, ale w ogólnym odbiorze sama płyta wydaje mi się całkiem taneczna i bardzo przebojowa. Chyba najbardziej z dotychczasowych

Poza premierą nowej płyty, artysta szykuje się także do trasy koncertowej PostProdukcja Tour, która będzie promować nowe wydawnictwo. Rozpocznie się 30 października i obejmie dziewięć koncertów. Bilety są już praktycznie wyprzedane i zostały pojedyncze sztuki na koncert w Poznaniu.

Zobacz wideo Popkultura odc. 125

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: