Queen zaprezentował nowość. "Face It Alone" z wokalem Freddiego Mercurego

Kilka minut po dwunastej czasu polskiego w BBC Radio 2 odbyła się premiera znalezionej w archiwum piosenki zespołu Queen z wokalem Freddiego Mercurego. "Face It Alone" to pierwsza od ośmiu lat nowość od tej legendarnej grupy.

Na początku tego tygodnia zespół Queen zapowiedział wydanie nowego utworu, który podchodzi z niepublikowanego wcześniej demo. Piosenka nazywa się "Face It Alone" i śpiewa ją najbardziej znany członek grupy, czyli Freddie Mercury. Została nagrana w 1989 roku w czasie prac nad trzynastym albumem studyjnym zespołu pt. "The Miracle". 

Więcej ciekawych informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie Gazeta.pl >>

"Face It Alone" już dostępny do odsłuchania

Najwięksi fani zespołu Queen o istnieniu piosenki wiedzieli od lat. Fragmenty niewydanych piosenek wyciekały do sieci, ale często w bardzo słabej jakości. Członkowie zespołu Brian May i Roger Taylor już na początku roku zapowiedzieli wydanie "Face It Alone". W rozmowie z BBC Radio 2 powiedzieli, że początkowo myśleli, nagranie jest "nie do uratowania" i powątpiewali w sens całego przedsięwzięcia. Ale finalnie byli zadowoleni z efektu końcowego. Taylor podsumował to słowami:

Znaleźliśmy perełkę z udziałem Freddiego, o której jakbyśmy zapomnieli. To jest wspaniałe. Właściwie to było prawdziwe odkrycie

Nowa piosenka nie przypomina utworów grupy z okresu drugiej połowy lat osiemdziesiątych. To czterominutowa ballada, w której słychać solidny głos Freddiego towarzyszący smutnej melodii opartej na rozwlekłych dźwiękach gitary.  

 

Tekst utworu opowiada o tym, że każdy z nas musi sam zmierzać się ze wszelkimi przeciwnościami losu. Wydźwięk utworu jest smutny, jednak w refrenie znajdziemy optymistyczny akcent - Freddie przypomina, że każdy jest Panem swojego losu i odpowiada za swoje czyny.

Nowa piosenka trafi na specjalny boxset "The Miracle", którego premiera zaplanowana jest na 18 listopada 2022 roku. Warto też pamiętać, że "Face It Alone" to z pewnością nie jedyna piosenka, która czekała wiele lat na odkopanie z archiwum. Nie jest wykluczone, że w przyszłości zespół zaskoczy nas jeszcze innymi nieznanymi dotąd perełkami.

Zobacz wideo Biografie muzyków to łakomy kąsek dla scenarzystów

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: