Takiej niespodzianki od sanah chyba nikt się nie spodziewał. Zabrała się za wieszczów

Tydzień przed rozpoczęciem amerykańskiej trasy koncertowej, sanah sprawiła fanom niespodziankę i wydała dziesięć nowych piosenek. Są to utwory poezji śpiewanej zaaranżowane przez artystkę.

Sanah bez wątpienia jest obecnie jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. Jej przysłowiowe "pięć minut" trwa nieustannie od początku 2020 roku, kiedy wypuściła singiel "Szampan". Utwór stał się wielkim przebojem i otworzył artystce drogę do szerokiej publiczności.

Więcej informacji ze świata muzyki znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Poezja śpiewana w wykonaniu sanah już dostępna

Artystka ma na swoim koncie już trzy albumy, w tym najnowszy longplay "Uczta", na który składają się wyłącznie duety z uznanymi polskimi artystami. Są to Dawid Podsiadło, Natalia Grosiak, Daria Zawiałow czy Grzegorz Turnau. Jednak utwory z tej płyty, to nie jedyne nowości, które przygotowała dla nas artystka w tym roku.

QueenQueen zaprezentował nowość. "Face It Alone" z wokalem Freddiego Mercurego

O północy do serwisów streamingowych trafiło dziesięć nietypowych utworów. Są to zaaranżowane przez artystkę wiersze największych poetów. Sanah na tapetę wzięła twórczość polskich klasyków. Są to utwory m.in. Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy Wisławy Szymborskiej.

Znalazł się także jeden utwór zagranicznego twórcy, który postanowiła zinterpretować sanah. Jest to przetłumaczony na język polski wiersz amerykańskiego poety Edgara Allana Poego pt. "Eldorado". Co ciekawe, wiosną artystka wydała autorski utwór o tym samym tytule, w którym razem z nią śpiewa Daria Zawiałow.

 

Do każdych z utworów nakręcono też sentymentalne teledyski. Wszystkie są w podobnym klimacie i przedstawiają idylliczne życie na polskiej wsi z dala od zgiełku miast i świata show-biznesu. W klipie do interpretacji wiersza "Do * w sztambuch" Adama Mickiewicza obok artystki wystąpił jej partner Stanisław.

 

Kadr z klipu Lil Yachty'ego 'Poland'"Poland" od Lil Yachty'ego nuci cały świat. W klipie jedzie metrem do Polski

Najnowsze utwory były już znane wszystkim, którzy pojawili się na koncercie sanah z trasy "Uczta". Wokalistka wykonywała tam własne interpretacje poezji przedpremierowo i nic nie wskazywało na to, że wyda je także w wersji studyjnej.

Warto także wspomnieć, że w serwisach streamingowych wszystkie utwory są wydane jako osobne single. Nie wiadomo, czy w przyszłości artystka zdecyduje się je wydać wszystkie razem jako album w fizycznej wersji.

Zobacz wideo

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: