Dziś Lil Yachty jest nazwany "najlepiej ubranym raperem". A kiedyś zrobił niespodziankę studentom ojca

Autor hitu "Poland", który w krótkim czasie podbił algorytmy platformy TikTok, zyskał uznanie nie tylko Polaków, ale też Wiza Khalify czy Drake'a. Znajomość tego drugiego z Yachtym to już długotrwała współpraca. Zanim jednak wydali wspólny singiel, raper sam dbał o rozwój kariery, między innymi pojawiając się na zajęciach studentów dziennikarstwa muzycznego.

W ostatnim czasie za sprawą "Poland" Lil Yachty'ego i trendów w mediach społecznościowych cały świat wsiadł w polskie metro i zaczął doszukiwać się symboliki lekarstwa na kaszel. Nowy singiel amerykańskiego rapera nie odnosił się jednak bezpośrednio do Polski. Opisał w nim swoje problemy z narkotykami, a pojawiający się zwrot "wock" odnosił się do narkotycznych właściwości spożywanego w większych niż zalecane ilościach syropu. Polscy internauci zwrócili uwagę przede wszystkim na oprawę graficzną - w teledysku Yachty jedzie metrem o nazwie Poland, wysiada na stacji Warsaw, a na niej widzom zamiast Warszawy ukazuje się... krakowski Barbakan. Choć mogłoby to wskazywać na kłopoty rapera z geografią, pojawił się na jednym z uniwersytetów w roli gościa. Co jeszcze kryje przeszłość Yachty'ego?

Simon Cowell i Sara James Simon Cowell wyjawił, czy planuje rozwijać karierę Sary James w Ameryce

Ojciec i syn w roli wykładowców

Lil Yachty nie ma wykształcenia wyższego, ale wspiera fanów, którzy chcieliby je uzyskać. Zobowiązał się do opłacenia czesnego wybranym osobom.

W tym roku opłacę kilku osobom czesne. Niedługo zdradzę więcej szczegółów. Kocham was, studenci!

- napisał w mediach społecznościowych w lipcu 2017 roku. Sam przerwał naukę w Alabama State University, by w całości poświęcić się karierze muzycznej. W październiku 2017 wrócił jednak na uczelnię w roli wykładowcy u boku swojego ojca, Shannona McColluma, który jest fotografem. Wykład-niespodzianka, zorganizowany dla studentów dziennikarstwa muzycznego Georgia State University, skupiał się głównie na funkcjonowaniu przemysłu muzycznego. Studenci podzielili się informacją w mediach społecznościowych, między innymi na Twitterze. Uniwersytet zamieścił też oficjalne podziękowania.

Zobacz wideo Nieprzypadkowo gospodarzem Great September została Łódź. To nie będą tylko koncerty
 

Starsi koledzy z branży wspierają Yachty'ego

Od czasu wykładu wiele zmieniło się nie tylko w branży muzycznej, ale też w życiu samego artysty. Rozsławił go nie tylko singiel "Poland", po którym znani w środowisku raperzy z dłuższym stażem prawili mu komplementy. Wiz Khalifa nazwał kawałek "potężnym" i docenił również styl Yachty'ego, nazywając go "jednym z najlepiej ubranych raperów" na jego osobistej liście.

Utwór udostępnił także Drake, który wspiera młodszego kolegę od dłuższego czasu. W 2020 roku wspólnie wydali singiel "Oprah's Bank Account", a we wrześniu 2022 roku Drake zaprosił go do udziału w kampanii promujących buty, które jego marka NOCTA, podlegająca pod Nike, zaprojektowała we współpracy z tą firmą. Efekty promocji NOCTA x Nike Hot Step Air Terra są już widoczne w mediach społecznościowych.

Oliwka Brazil na gali Fame MMA w Gdańsku Pigułka gwałtu w klipie Oliwki Brazil? Jest odpowiedź raperki

Lil Yachty w wywiadzie dla ET Canada przyznał, że wsparcie Drake'a jest dla niego nie tylko inspirujące, ale też motywuje go, by nieustannie się rozwijać i próbować stworzyć własny styl. Wdzięczność za okazaną pomoc nie wzięła się znikąd. Raper szczerze opowiedział m.in. o samotności w czasach szkolnych i trudnej przeszłości. Zanim odniósł sukces, pracował w znanej sieci fast-foodów. Uznał, że współcześnie wciąż nie czuje, by był szczególnie rozpoznawalny. Być może zmieni to popularność singla "Poland", który rozsławił go nie tylko w naszym kraju.

Więcej o: