Szefową wytwórni 2115 została partnerka Bedoesa. "Nie mówcie już o niej stylistka"

Choć z pięciu artystów, któtych ma pod skrzydłami wytwórnia 2115 wszyscy są mężczyznami, jej szefową została kobieta - Roksana Kwiatkowska, znana też jako Roxy, prywatnie będąca partnerką Bedoesa. Raper entuzjastycznie podchodzi do tej zmiany, jednak nie wszystkich internautów przekonuje jego decyzja.

Label 2115 to wspólny projekt Bedoesa, Białasa i Solara, tworzących wcześniej 2115 Gang, który zmienił się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Raper poinformował w mediach społecznościowych, że skład zarządu ulegnie zmianie. Szefową wytwórni ma zostać jego partnerka, Roksana "Roxy" Kwiatkowska.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Lil Yachty podczas wykładu Tego nie wiecie o Lil Yachtym. "Najlepiej ubrany raper" zaskoczył studentów na uczelni

2115 to coś więcej, niż grupa przyjaciół

W kwietniu 2022 roku Bedoes zapowiedział odejście z SBM Label i start własnej działalności wydawniczej, działającej pod szyldem 2115. - Dzisiaj spełniam kolejne marzenie z ulicy – zakładam własną niezależną wytwórnię i zaczynam pisać historię 2115 jako labelu, nadal mogąc liczyć na wsparcie SBM, za co zawsze będę wdzięczny - napisał wówczas bydgoski raper, podkreślając, że macierzysta wytwórnia wciąż ma zamiar pomagać mu w realizacji tego celu. Dziś 2115 ma pod sobą pięciu artystów. Single wypuszczone przez nowy label zostały ciepło przyjęte, co dobrze wróży pierwszemu oficjalnemu wydawnictwu wytwórni, mixtape'owi o znaczącym tytule "Rodzinny Biznes". Premierę zaplanowano na 9 grudnia 2022, a preordery już ruszyły.

2115 to grupa przyjaciół, których w 2015 roku połączyła ławka pod blokiem i wspólna pasja. Po latach ciężkiej pracy, wspólnych upadków, wyróżnień w postaci złotych, platynowych i diamentowych płyt to już coś więcej niż grupa przyjaciół - to rodzina, która wspólnie założyła wytwórnię muzyczną, by umożliwić spełnianie marzeń nie tylko sobie, ale wszystkim dookoła. O tym właśnie jest nasz Rodzinny Biznes.

- zapowiadają mixtape raperzy. Wcześniej planowano, że pierwszym solowym artystą, który wyda album za pośrednictwem 2115 Label będzie Kuqe. Na Instagramie raper również podkreślił wyznawaną maksymę. - Wszystkie te lata nauczyły mnie, że rodzina to nie ci, z którymi się wychowujesz, a ci za których gotów jesteś poświęcić wszystko - napisał.

Oliwka Brazil na gali Fame MMA w Gdańsku Pigułka gwałtu w klipie Oliwki Brazil? Jest odpowiedź raperki

 
Zobacz wideo Nieprzypadkowo gospodarzem Great September została Łódź. To nie będą tylko koncerty

Powstanie wytwórni zasługą Roksany

Kilka dni temu Bedoes opublikował w mediach społecznościowych informację, z której wynika, że stanowisko szefowej 2115 Label obejmie jego partnerka, Roksana Kwiatkowska. We wpisie, który zamieścił na Instagramie podkreślił, że powstanie wytwórni nie byłoby możliwe bez jej pomocy. Zwrócił też uwagę na dysproporcje płciowe w szeregach labelu.

W 2115 jest pięciu artystów, wszyscy to mężczyźni, ale bez kobiet nigdy byśmy nie byli na pozycjach, na których się znaleźliśmy. Nie mówcie już o niej stylistka, bo to szefowa wytwórni. Kocham Cię i bym Cię znalazł nawet na krańcu świata

- podsumował decyzję raper. Roxy skomentowała ją krótkim komentarzem "My ride or die". Jej awans nie jest jednak jedynym powodem, by nie ograniczać jej działalności do zawodu stylistki. Od lat działa w branży hip-hopowej jako dyrektorka artystyczna i kierowniczka największych wydarzeń. - Dużo przyjemności sprawia mi art oraz creative directing i w tym kierunku chciałabym się rozwijać - mówiła Kwiatkowska już w 2018 roku. Pracowała przy projektach wielu artystów, w tym byłego partnera - Quebonafide, z którego wytwórnią, Quequality była związana przez dłuższy czas, odpowiadając również za wizerunek rapera. Ten wątek przypominają w komentarzach internauci, spośród których wielu zarzuca Bedoesowi pantoflarstwo. Para skupia się jednak na działalności zawodowej i nie odpowiada krytykom, wspólnie dbając o swój Rodzinny Biznes.

 
Więcej o: